elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 06-05-2009 11:23:11

goran1
Član
Registrovan: 06-05-2009
Komentari: 2

A4 ecu

u stvari trebam majstora koji bi se uhvatio u kostac s tim, s podrucja siska (kutina, zagreb...)

A4 B6 2003 god, 2.5 tdi (180hp, BAU) quattro, tiptronic (GBG)

po servisnoj povijesti kontrolka elektronike motora oduvijek pravi probleme, kulminacija je bila 2006 god slepanjem vozila u servis gdje je odradjen "popravak kontakata procesora motora i mjenjaca, susenje, diht" beu upotrebe rez dijelova, samo sprej i brzostezuce ljepilo, a uz napomenu servisera "potrebna zamjena procesora motora, mjenjaca i poklopaca po ponudi xy". Zamjena cini se nikada nije odradjena.

stanje do prije neki dan: povremeno pali kontrolku el motora, tezi prvi start ujutro (duze verglanje, vise dima, grijaci nisu provjereni), desni xenon ne radi - sijalica koja cini se dolazi u kpl sa trafom ispravna - radi na drugom faru - boardcomp prijavljuje gresku ablend-nest reiht (ne bi li ablend trebalo znaciti dugo svjetlo, ne ide mi bas njemacki?)

stanje danas: pored nabrojanog brisaci jedva da rade, slabasni su nekak i prekidaju zaustavljajuci se na pola, pa poslije par sec nastave, motor se ne zagrijava (instrument temp motora ne radi?), jos jedna greska na boardcompu, ne znam sto znaci, krug sa upisanim  "km/h" pored kojeg gore lijevo stoji brojka 1

motor/mjenjac cijelo vrijeme u voznji izgledaju sasvim ok, cupa, miran u leru na 800 obrtaja, tecno i pravovremeno mijenja, odgovara na rucne promjene...

naznake bivstvovanja misa u motornom prostoru, izgrickana izolacija haube, izmet&pokusaj gnijezda ispod brisaca, pored akumulatora...

molim preporuku za majstora i/ili bilo kakav savjet.

hvala.

Offline

#2 06-05-2009 17:45:30

goran1
Član
Registrovan: 06-05-2009
Komentari: 2

Re: A4 ecu

goran1 napisao:

motor se ne zagrijava (instrument temp motora ne radi?), jos jedna greska na boardcompu, ne znam sto znaci, krug sa upisanim  "km/h" pored kojeg gore lijevo stoji brojka 1

update: motor dostize radnu temperaturu, instrument krivo ocitava. popne se do urednih 90c, a zatim, periodicno, kao da izgubi kontakt i padne na hladno i/ili krene padati, a zatim se vrati na 90. u svakom slucaju do motora/viska/termostata/termoprekidaca nije.

"krug sa upisanim km/h..." na boardcompu u stvari i nije greska vec upozorenje vozacu da je prekoracio unaprijed definiranu brzinu, moguce da to i nije problem i da sam istu definirao sam, nehoticno.

i dalje zahvalan na eventualnim sugestijama...

Offline

Board footer