elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 09-05-2009 18:31:13

exxl
elproger
Iz: USK, Bosnia & Herzegowina
Registrovan: 24-02-2009
Komentari: 487

Corsa c - ipc programiranje

kao prvo pozdrav svim clanovima ovo je moj prvi post i odmah da predjem na problem,

naime u corsi c sam mjenjao komplet instrument tablu, kao sto predpostavljate sada masina nece da upali tj. blinka u instrument tabli lampica sa autom i kljucem kao sto sami mozete da predpostavite,i op-com govori da je wrong vin u instrument clusteru, to bi po mom misljenju trebalo biti IPC, sada op-com nudi mogucnost programiranja ipc-a, ali kada odem na programm ipc nece da mi izbaci meni gdje mogu to programirati vec uvijek pise programming failed. da nije mozda do kablova u instrument tabli da nisu dobro skopcani ili mozda nesto trece?

posto sam nov u ovome tj. u principu sam nov kod programiranja ipc-a i nisam to nikad radio, dali mi moze netko reci sta fakticki ako uspijem uspostaviti vezu sa ipc, dali treba samo da ukucam od corse c vin ili jos nesto trece kako bi napokon masinu mogao startovati? i ako bi mi jos netko mogao dati savjete u cemu bi mogao biti problem kad kaze da nece da programira ipc dali zbog toga sto je mozda pogresno skopcan ili ima neka procedura prije?

pozdrav i zahvalan sam unaprijed za svaku pomoc i ideju koja ce me korak naprijed odvesti....

Offline

#2 09-05-2009 23:34:43

zeljolaki
Član
Registrovan: 03-03-2009
Komentari: 6

Re: Corsa c - ipc programiranje

...prvo moras iscitati PIN iz instrument table,pa onda da taj pin ukucas u OP-comu da bi dao meni za programiranjeprogramiranje...osim VIN a moras uskladiti i PIN codove u tabli i body control modulu..najlakse ti je da prebacis procesor iz stare table u novu (ako je isprvan),ili da iscitas eprom iz stare table i taj damp ubacis u novu(sve pod uslovom da je stara tabla "ziva")..sve to mozes uraditi sa OP-comom.....

Offline

#3 17-05-2009 00:37:09

exxl
elproger
Iz: USK, Bosnia & Herzegowina
Registrovan: 24-02-2009
Komentari: 487

Re: Corsa c - ipc programiranje

zeljolaki napisao:

...prvo moras iscitati PIN iz instrument table,pa onda da taj pin ukucas u OP-comu da bi dao meni za programiranjeprogramiranje...osim VIN a moras uskladiti i PIN codove u tabli i body control modulu..najlakse ti je da prebacis procesor iz stare table u novu (ako je isprvan),ili da iscitas eprom iz stare table i taj damp ubacis u novu(sve pod uslovom da je stara tabla "ziva")..sve to mozes uraditi sa OP-comom.....

svaka cast na odgovoru iako malo kasnim  sa zahvaljenjem, tako sam i uradio iscitao sam dump sa stare table i ubacio u novu sad sve funkcionise kako treba. jos jednom veliko hvala, da nemas mozda msn ? sad sam poceo raditi sa nekim novim programatorima pa volio bi da imam nekog s kim mogu oko toga diskutovati...

pozdrav

Offline

#4 17-05-2009 12:54:05

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Corsa c - ipc programiranje

ako nije problem objasni malo detaljnije proceduru sa OP-COMom

Offline

Board footer