elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 14-02-2011 11:48:56

opaki
elproger
Registrovan: 24-08-2008
Komentari: 66

Xsara picasso pokazivač goriva

dali neko zna proceduru kako ide reprogramiranje za pokazivač goriva,ne pokazuje ako se sipa 10-15 lit samo ako se naspe pola ili više,dok pun rezervar odmah registrira,nešto sam čitao da postoji neka nadogradnja za isto ali su me u servisu gledali bljedo.pa sad ako neko zna postoji li ta nadogradnja softverski ili ima neko drugo rješenje.Ovako ako si blizu rezerve ili na samoj rezervi i utočiš 15 lit onaj bar stupac ne mrda  ponekad se drugi dan i učita usipano gorivo ali nije pravilo,inače spušta se relativno točno kad se prazni rezervar.Isto sam primjetio da neće svaki put se automatski zaključat nakon 30sek ponekad to odradi ponekad ne.Ima li neka caka za ovo zaključavanje?To je benzinac 1,6 NFV iz 2003g

Offline

#2 15-02-2011 00:23:26

pucval
elproger
Registrovan: 14-11-2010
Komentari: 82

Re: Xsara picasso pokazivač goriva

jer si proverio merac goriva u rezervaru mi ga kazemo (plovak) kod vas neznam kako se kaze.

Offline

#3 15-02-2011 13:59:20

opaki
elproger
Registrovan: 24-08-2008
Komentari: 66

Re: Xsara picasso pokazivač goriva

gle da je do merača,pokazivača ili kako već ili bi bilo blokirano i nije to onaj klasičan sistem koji prenosi signal do pokazivača već daje info na bsi i onda bsi proračuna na osnovu prosječne potrošnje koliko je ostalo itd....... malo komplikovan sistem uglavnom na stranicama citroena sam našao da postoji nadogradnja softverska za ovo pa naći ću neki ovlašteni servis da vidimo jel do softvera ili nešto mehanički ali čisto sumnjam jer tu postoje samo par opcija jedna zaglavljen u određenom položaju i uvjek pokazuje isto -zo nije,drugo ne pokazuje uopšte nije ni to,pokazuje samo rezervu nije ni to,znači on očitava ali kod doljevanja od 10-20 lit ne registrira svaki put doljevanje,ako je skoro prazan ili na rezervi,dakle akoneko zna iz prakse ili je imao sličan problem ako ne valjda će ovi ovlašteni znat o čemu je rječ.

Offline

Board footer