elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 20-05-2009 19:45:16

SHone
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 05-05-2009
Komentari: 199

Opet Opel Scanner :)

Pozdrav svima, imam problem sa navedenom dijagnostikom.. Sve aute sa obd konektorom radi normalno, cita greske, parametre i ostalo.. Danas sam imao potrebe da spojim Astru F 93' Koja ima onaj stari 10-opinski konektor, i nisam uspeo. Spojio sam + i - na akumulatoru i K liniju na konektoru, dzampovao sam pin A i B.. To sam sve uradio po Bosch-ovom upustvu za kts.. Kad zapocnem skeniranje primetim da na tabli i interfejsu trepti lampica, posle nekih 10 sekundi prestane a na ekranu ne izbaci nista.. Napominjem da sam pocetnik! Unapred zahvalan..

Offline

#2 20-05-2009 20:11:59

avtotronic
elproger
Iz: Maribor
Registrovan: 21-03-2009
Komentari: 351

Re: Opet Opel Scanner :)

Verovatno ima¹ ovaj ecu koji generira flash trouble codes, kada konekta¹ bridge izmed¾u a i b i daje¹ kontakt, onda izèita¹ kodove iz lampe koja ti trpka u intervalima.Ako ima¹ autodato, sve ti je obna¹njeno.

Offline

#3 20-05-2009 20:53:29

SHone
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 05-05-2009
Komentari: 199

Re: Opet Opel Scanner :)

Da znam to, ocitao sam greske preko lampice. Al mi nije jasno zasto taj auto ne mogu da spojim sa interfejsom?!

Offline

#4 22-05-2009 00:52:48

salex
elproger
Iz: Modrica-Doboj,RS,BiH
Registrovan: 19-03-2009
Komentari: 93

Re: Opet Opel Scanner :)

Druze,vjerovatno tvoj  interfejs moze da prepozna samo obd kodove pa ti se zato desavaju takve stvari,pokusaj sa jos nekim starijim modelom mada ja nikad nisam uspio da ocitam greske na tim starijim modelima koji greske prikazuju blink kodom.Bosch KTS inace ima itegrisan i citac blink kodova tako da moze da prikaze greske na displeju samog uredjaja ili monitoru PC u zavisnosti od toga koji je model KTS-a u pitanju. Ima motornih kontrolnih modula koji greske prikazuju iskljucivo blink kodom pa ako interfejs nije predvidjen za citanje  i tih kodova onda nece ni biti komunikacije izmedju dijagnostike i kontrolnog modula motora.


Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!

Offline

#5 22-05-2009 12:11:00

SHone
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 05-05-2009
Komentari: 199

Re: Opet Opel Scanner :)

Ovih dana sam ga probao na nekoliko starih opela, vektra, kadet, i nista. Blinka lapica na tabli, blinka interfejs a ekran prazan smile Pa sam doso do zakljucka da ne radi sa starim opelima i ako me
prodavac ubedjuje da sigurno radi i stara vozila. Zbog toga sam i trazio neki savet od vas iskusnijih.. U svakom slucaju hvala na odgovoru. Pozz

Offline

Board footer