elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 04-04-2011 21:43:41

bmw vukovic
elproger
Iz: Banovci,Srbija
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 168

Re: Audi A4 problem sa kocnicama

Nebih rekao da je problem u obradi diskova,to se radi naveliko pa nema takvih problema,ti si stavio lose plocice ili si ih spalio pa nemaju dobro trenje a i proveri dali ti zadnji tockovi koce.

Offline

#27 04-04-2011 21:44:19

vwgolf4
elproger
Iz: split
Registrovan: 13-03-2011
Komentari: 42

Re: Audi A4 problem sa kocnicama

ja ih nedajem na obradu ni kad radim sebi a kamoli drugima. loša imam iskustva i kad se pokrive, teško da poravna da budu u redu nakon toga,pa nakon plačanja obrade opet moraš kupiti nova.ako su ispod mjere ili kriva ugradjivam samo nove ito provjerene marke ,a i obloge isto kvalitetne tako da nemam više nikakvih problema sa time.

Offline

#28 04-04-2011 22:07:12

bmw vukovic
elproger
Iz: Banovci,Srbija
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 168

Re: Audi A4 problem sa kocnicama

Sve je to u redu kolega naravno da ne treba ici ispod mere ali ako diskovi imaju debljinu za dobrog strugara je to maci kasalj da obradi i to radi bez problema,slazem se da je najlakse staviti original i sve novo i nema problema ali koliko je ljudi koji mogu to da plate, treba nekada malo i improvizovati da ustedis coveku neku paru,u ovom slucaju mislim da je posle obrade i novih plocica covek preforsiro kocnice nepostujuci period naleganja obloga i spalio ih,ili mu ne hvataju zadnje kocnice pa je sav teret na prednjim pa se usijaju,jer logicno de ima temperature ima i trenja a de ima trenja ima i kocione sile,a nebi me cudilo da je covek jednostavno umislio.

Offline

#29 04-04-2011 23:50:33

kiredelcevo
elproger
Iz: Delcevo
Registrovan: 19-01-2010
Komentari: 443
Website

Re: Audi A4 problem sa kocnicama

Mislim da imas u sistemu za kocenje vazduh,i zto ti je meka kocnica-pedalo,zato probaj kada kocis,koci na vise puta,i videces dali ce kociti bolje,a najbolje oteraj je na pregled na valce za kocenje i videces sta koci i koku koci!

Offline

#30 05-04-2011 00:14:00

Sedin
elproger
Iz: zenica
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 336

Re: Audi A4 problem sa kocnicama

koliko mi puta pravila zanemarimo a kako bi oni prodavali diskove

Offline

#31 05-04-2011 18:26:25

vwgolf4
elproger
Iz: split
Registrovan: 13-03-2011
Komentari: 42

Re: Audi A4 problem sa kocnicama

slažem se sa kolegom "bmw vukovic " da je nakon obrade diskova i montaže novih pločica največi problem uvjeriti vlasnika da umjereno koristi kočnicu, da je ne preforsira i uništi.još mi je čudnije kad vidim neke meštre kako oni nakon montaže idu "malo iskočiti auto" i vrate se nakon 20 min. vožnje zapaljenih kočnica,dimi iz kola i kao sad to je u redu. moj savjet mušterijama je 50-ak km. oprezno voziti i kočiti i nema problema ni sa kočenjem ,cvilenjem itd.jako loša stvar je i kod jako  zagrijanih kočnica prati auto i usmjeriti mlaz vode na felge i naglo ohladiti kočnice, a to se redovito dešava kad odvedemo auto u praonu na pranje.

Offline

#32 05-04-2011 20:11:07

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Audi A4 problem sa kocnicama

ja diskove ne obradjujem nikome znaci ogradite sebe niko vam nece reci hvala a kamoli pocastiti
vi ste odgovorni za diskove  a ne tokar koji ih obradjuje ko ima para da vozi auto ima i za diskove ako ne neka vozi bicikl
a sto se tice ako ste citali ona upustva sto dodju uz diskove i ploccice lijepo pise da je proces nalijeganja kocioni povrsina od 300-500km
bez forsiranog kocenja

Offline

#33 05-04-2011 21:53:02

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Audi A4 problem sa kocnicama

ja rađe obradim stari originalni disk ,ukoliko ima dosta mesa,nego da mu stavim neki zamijenski,jer  u današnje vrijeme jako je teško naći kvalitetan disk,prođe mijesec dana pa se skrivi i tako u nedogled.

Offline

#34 05-04-2011 22:20:16

leopard
Expert
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 08-01-2009
Komentari: 849

Re: Audi A4 problem sa kocnicama

Pozdrav,
Provjeri da slučajno prednje pločice ne zapinju željeznim dijelom, tj vidi dali lagano prolaze kroz utore jer po tvom postu izgleda da ti silom kriviš pločice.

Offline

#35 05-04-2011 23:10:43

Inzenjer
elproger
Iz: Novi Pazar,Srbija
Registrovan: 22-05-2010
Komentari: 140
Website

Re: Audi A4 problem sa kocnicama

bjeli napisao:

ja diskove ne obradjujem nikome znaci ogradite sebe niko vam nece reci hvala a kamoli pocastiti
vi ste odgovorni za diskove  a ne tokar koji ih obradjuje ko ima para da vozi auto ima i za diskove ako ne neka vozi bicikl
a sto se tice ako ste citali ona upustva sto dodju uz diskove i ploccice lijepo pise da je proces nalijeganja kocioni povrsina od 300-500km
bez forsiranog kocenja

Ja se slažem sa kolegom Bjelim, i to u potpunosti bez i jedne izmene!

Offline

#36 07-04-2011 00:15:46

A.B.S.
elproger
Iz: Hr. Slavonija
Registrovan: 16-09-2010
Komentari: 51

Re: Audi A4 problem sa kocnicama

Cinjenica je da se danas prodaju dosta nekvalitetni dijelovi upitnog porijekla pa cak i pod imenom nekakve marke. Najesce mijenjam diskove i dajem izbor vlasniku da odluci cijena-kvaliteta. I obavezno napomenem da se forsira sa kocenjem bar 100-tinjak km.Ponekad se i obrade, ali samo koji nisu jako osteceni ili izbaceni uz dogovor i bez garancije.

Offline

Board footer