elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 07-04-2011 15:57:35

kavunuz
Član
Iz: Zenica
Registrovan: 17-07-2010
Komentari: 1

Mondeo automatic

Pozdrav drustvo
Prosle godine kad sam kupio auto prilikom izmjene  brzina, samo kad je doro zagrijan ali samo iz 2 u 3  cuo se lagani tik
Na netu sam nasao da bi bilo dobro promjenit ulje, odem u sarajevo u servis i izvrsi se zamjena bez zamjene filtera, osmi mjesec prosle godine. U servisu  mi je receno da je nesto cackano oko mjenjaca i da mi ne radi manuelno saltanje ( ja do tog dana nisam nikad ni pokuso ubacit da ga manuelno mjenjam)
Problem je osto isti sve do ovih hladnijih dana. Preko zime se pocelo jace da cuje ali se pojavilo sad da je poceo i teze ubacivo iz 3 u 2 i vise nije tik nego tup, a ovo dana prilikom izmjene je gruh.
I csto me strah da se nesto ne odvali, ustvari vec se cuje lupanje na desnoj strani, receno mi je da je kineticki, i da bi  trebo promjenit zajedno sa poluosovinom

Ja sam svjestan da ja to moram odvuc majstoru ali me interesuje sta bi to moglo bit. Vidio sam da puno pricaju o jednom majstoru iz Tinje kod Srebrenika, pa ako ko ima broj tel nek okaci.
motor je 2.0 tdci
            130KS
            2003g

Zadnja izmjena od kavunuz (07-04-2011 16:00:34)

Offline

Board footer