elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 25-02-2011 17:37:51

d432e
Gost

Prekidac plina - crveno dugme

Moze li mi neko objasniti cemu sluzi crveno dugme na prekidacu za autogas Lovato? Sistem autogasa sa karburatorom.
Rekli su mi da je saug i da se pritiska samo kad je hladno pre paljenja motora. palim auto strogo samo na plin i to tako sto pritisnem crveno dugme pustim zaverglam i blago dodam gas a kada motor upali ne prima gas nekih 30 sekundi da bi se tek posle digli obrtaji motora na nekih 1500-1700 o/min i mislim da tek tada funkcionise taj saug. Jesam u pravu?
Sme li se pritiskati u toku voznje jer sam primetio dok je motor hladan (dok slabo vuce) i kad ga pritisnem u voznji sa pritisnutom papuciom gasa dobijem bolju vucu auto.

NE ZAMERITE !
TEK STO SAM UGRADIO AUTO GAS.
Pozdrav

Zadnja izmjena od d432e (25-02-2011 17:39:51)

#2 25-02-2011 18:29:44

чип
elproger
Iz: zrenjanin
Registrovan: 21-04-2009
Komentari: 163

Re: Prekidac plina - crveno dugme

Pozdrav prijatelju. Ovo je forum na kome majstori razmenjuju iskustva, savete i ostale stvari pomocu kojih se popravljaju automobili. Savete za korisnike automobila moraces potraziti negde drugde jer je ocigledno da ovde gubis vreme . Nemoj se ljutiti na mene ali ovakva pitanja ne zasluzuju trosenje vremena na njih.


Ako hoces iskren odgovor postavi iskreno pitanje

Offline

#3 26-02-2011 00:21:39

rade
Član
Iz: novi sad
Registrovan: 17-02-2011
Komentari: 9

Re: Prekidac plina - crveno dugme

Najveća greška u celoj priči je što niko ne sluša majstore prilikom ugradnje plina.Motor se uvek pali na benzin i radi dok se malo ne zagreje pa se tek onda prebaci na plin.Crveno dugme se uglavnom koristi leti a nije preporučljivo za zimu ako nastaviš tako slobodno spremaj pare za sređivanje motora.Pokušaj da uzmeš čašu hladne vode stavi dve kocke leda izađi napolje i popij i tako par dana pa ćeš videti šta će ti biti sa grlom isto ti je sa motorom.


nije svejedno

Offline

#4 27-02-2011 18:19:47

rados
elproger
Registrovan: 22-02-2011
Komentari: 53

Re: Prekidac plina - crveno dugme

u pravu je rade sto kaze da niko ne slusa kolege majstore kad ugrade plinski uredjaj,pa posle kazu trosi mnogo plina kad je hladnije vreme a neznaju da dok plin ne pocne da isparava tera tecnu fazu puno crevo.Al sta da radimo kad kazu da su musterije uvek u pravu.

Offline

#5 27-02-2011 22:37:24

rade
Član
Iz: novi sad
Registrovan: 17-02-2011
Komentari: 9

Re: Prekidac plina - crveno dugme

rados napisao:

u pravu je rade sto kaze da niko ne slusa kolege majstore kad ugrade plinski uredjaj,pa posle kazu trosi mnogo plina kad je hladnije vreme a neznaju da dok plin ne pocne da isparava tera tecnu fazu puno crevo.Al sta da radimo kad kazu da su musterije uvek u pravu.

Najbolje je kad se posluša majstor ako i on zna da objasni jer u dosta slučajeva nažalost ni oni nisu voljni da objašnjavaju ali zato postoji jedna izreka:Lepa reč i gvozdena vrata otvara.Nisam ja najpametniji uvek ima neko ko zna više i ako se korektno postaviš niko te neće odbiti.Kad sam promenuo pomenutu škodu za opela došao je i drugačiji sistem na gas pa sam "davio" majstora šta i kako.Jedna od osnovnih stvari koju poštuje možda 25% ljudi kod modela gde se pumpa za gorivo nalazi u rezervoaru.Uvek  treba imati benzina za otprilike 1/4 rezervoara jer ako ga nema pumpa radi na prazno dolazi do pregrevanja jer nema šta da je hladi i crkava i to je u najbolju ruku trošak oko 150 eu.Bez obzira na ugrađen gas vozilo treba uvek paliti na benzin(ne mora leti kad je motor ugrejan) i voziti ga na benzin s vremena na vreme.Moj majstor mi je savetovao s vremena na vreme na otvorenom putu (poželjno autoput) prebaci se na benzin ubaci u petu i vozi 100 - 110 km na sat da bi se naslage koje se nalaze na vrhovima svećica(skrama) sagorele na vožnji na benzin.Kad su temperature niske treba auto upaliti na benzin i voziti dok malo ne podigne temperaturu pa tek onda na gas.To je neka osnova koje se treba pridržavati i onda nema problema.Moje iskustvo vožnje na gas je oko 150 000 km,(70 000 škoda i 80000 opel) uglavnom sam slušao ljude kojima je to posao i nisam imao problema.Dok je moj prijatelj pametovao prvo kod ugradnje plina i palio samo na plin i taj plin ga je koštao i koštao a da ne govorim da je par puta i ostao na putu i kad se sve sabere dobrano je platio školu.Ljudi koji se bave autoplinom uvek savete daju s najboljom namerom jer nije ni njima u interesu da u garantnom roku gube vreme s ljudima koji klimaju glavom i teraju po svome i onda dođu i kažu majstore pomagaj !


nije svejedno

Offline

#6 28-02-2011 02:02:22

Dora
Član
Iz: Novi sad
Registrovan: 29-01-2011
Komentari: 7
Website

Re: Prekidac plina - crveno dugme

rade napisao:

Moj majstor mi je savetovao s vremena na vreme na otvorenom putu (poželjno autoput) prebaci se na benzin ubaci u petu i vozi 100 - 110 km na sat da bi se naslage koje se nalaze na vrhovima svećica(skrama) sagorele na vožnji na benzin

Na ovaj način možeš samo gljive na ventilima dobiti, ako hoćeš da nema gljiva onda to mora malo žustrije da se vozi. Dobar ti je savet dao...
Paljenje na plin... karburator, monopint, rodjeno za plin. Kad se pali na plin, tačno je da troši više jer ne isparava dobro ali nije štetno za motor. Normalno ne treba odmah opaliti po gasu do daske. Sve što se oštećuje od motora je u dobrom delu od hladnog starta na benzin, najveća šteta tada nastaje. Mnogo je štetnije za motor paliti na benzin.


Menjam jednu od 40 za dve od 20 godina...

Offline

#7 03-03-2011 11:24:31

d432e
Gost

Re: Prekidac plina - crveno dugme

Joj koliko razlicitih misljenja

#8 03-03-2011 23:51:58

rados
elproger
Registrovan: 22-02-2011
Komentari: 53

Re: Prekidac plina - crveno dugme

to crveno dugme je cok i ono sluzi da aktivira onaj elektro magnet na sredini isparivaca[ plava spulna ].to dugme se koristi jutri da ubaci plina u karburator za prvo paljenje.ne stiska se u toku voznje ,ali ja mislim da taj tvoj uredjaj treba da se presteluje smesa plina i vazduha

Offline

#9 11-03-2011 22:34:31

djurdjija
elproger
Iz: Prokuplja
Registrovan: 19-05-2009
Komentari: 23

Re: Prekidac plina - crveno dugme

Da bi se dao neki valjaniji odgovor na pitanja o plinu obavezno napisite o kom vozilu se radi kao i o kom plinskom uredjaju.Tebi je u svakom slucaju problem u tome sto je potrebno malo vremena da se rashladna tecnost zagreje da bi ostvarila svoju funkciju prevodjenja plina iz tecnog u gasovito stanje.A uzrok moze biti vise faktora,od toga da termostat pusta po malo na kvarno  pa do slabijeg protoka u nekom crevu za vodu.

Offline

#10 12-03-2011 00:18:44

rade
Član
Iz: novi sad
Registrovan: 17-02-2011
Komentari: 9

Re: Prekidac plina - crveno dugme

djurdjija napisao:

Da bi se dao neki valjaniji odgovor na pitanja o plinu obavezno napisite o kom vozilu se radi kao i o kom plinskom uredjaju.Tebi je u svakom slucaju problem u tome sto je potrebno malo vremena da se rashladna tecnost zagreje da bi ostvarila svoju funkciju prevodjenja plina iz tecnog u gasovito stanje.A uzrok moze biti vise faktora,od toga da termostat pusta po malo na kvarno  pa do slabijeg protoka u nekom crevu za vodu.

Čovek je u jednoj od tema rekao da se radi o škodi feliciji a slažem se sa vama oko termostata i mene je to mučilo ali ne vredi pričati.Kad preporučiš nekom da proveri ispada kao da mu popuješ ili da se praviš pametan.


nije svejedno

Offline

#11 12-03-2011 00:36:07

rade
Član
Iz: novi sad
Registrovan: 17-02-2011
Komentari: 9

Re: Prekidac plina - crveno dugme

Dora napisao:
rade napisao:

Moj majstor mi je savetovao s vremena na vreme na otvorenom putu (poželjno autoput) prebaci se na benzin ubaci u petu i vozi 100 - 110 km na sat da bi se naslage koje se nalaze na vrhovima svećica(skrama) sagorele na vožnji na benzin

Na ovaj način možeš samo gljive na ventilima dobiti, ako hoćeš da nema gljiva onda to mora malo žustrije da se vozi. Dobar ti je savet dao...
Paljenje na plin... karburator, monopint, rodjeno za plin. Kad se pali na plin, tačno je da troši više jer ne isparava dobro ali nije štetno za motor. Normalno ne treba odmah opaliti po gasu do daske. Sve što se oštećuje od motora je u dobrom delu od hladnog starta na benzin, najveća šteta tada nastaje. Mnogo je štetnije za motor paliti na benzin.

Poštovani gospodine ako je sve tako kao što kažete zbog čega onda uopšte koristiti benzin.Ne bih se složio sa vama  iz jednog prostog razloga čim je hladnije vreme moji prijatelji koji imaju starije automobile a ne pale na benzin iz njima poznatih razloga muku muče da ih upale.Ja sam se držao svoje (tj majstorske teorije i prešao preko 70000 km bez problema i prodao automobil i dan danas ga čovek vozi) kad je jako hladno palio na benzin i vozio par km pa tek onda prebacivao na plin kad kazaljka počne da se diže.Leti je samo prvo paljenje na benzin posle je bilo startovanje na plin.Najveći problem mi je pravio usisni kolektor vazduha i tu je brljao sa gašenjem a kad sam to uspeo naštelovati (fiksirati)više do same prodaje nisam imao problema.


nije svejedno

Offline

#12 06-05-2011 12:47:54

samovw
elproger
Registrovan: 25-03-2011
Komentari: 80

Re: Prekidac plina - crveno dugme

nije dobro nastelovano 100% proveri usis vazduha na kuciste filtera vazduha, zna zezati klapna za toli vazduh iz motora

Offline

Board footer