elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#51 19-12-2010 02:11:38

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

prke napisao:

koliko ja znam na dijagnostici ne izbacuje gresku pumpe u rezervoaru.Covek je potpuno jasno i korektno  napisao sta je i kako,najlakse je naplatiti novi deo i onda svi sebe nazivaju majstorima(cast izuzecima) a ono sve monteri...
na tom pasatu pumpa se vadi iz rezervoara za 2min(pricam iz licnog iskustva jer ja imam taj auto) i to je mogao odmah da izvadi,ocisti sito,nakaci na akumulator da je sokira i vrati u rezervoar i covek da vozi auto kuci,a ne ovako mora nova....
to je moje misljenje

Kad si već navalio, ne treba ni 2 min, samo uzmeš prvu granu ili lopatu i udari po rezervaru i u 50 % slučajeva pumpa proradi (sad ja pričam iz vlastitog iskustva big_smile ), a sad jel bude auto prošao 2, 5 ili 20 km... druga priča, zato se nemoj svaditi sa kolegama jer mi nismo monteri novih djelova već svi pričamo iz iskustva i svi ( bar mi koji se bavimo ozbiljno mehanikom) znamo da ne može pumpa dugo izdržati


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#52 19-12-2010 10:29:39

nina996
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 702

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

prke napisao:
nina996 napisao:
prke napisao:

koliko ja znam na dijagnostici ne izbacuje gresku pumpe u rezervoaru.Covek je potpuno jasno i korektno  napisao sta je i kako,najlakse je naplatiti novi deo i onda svi sebe nazivaju majstorima(cast izuzecima) a ono sve monteri...
na tom pasatu pumpa se vadi iz rezervoara za 2min(pricam iz licnog iskustva jer ja imam taj auto) i to je mogao odmah da izvadi,ocisti sito,nakaci na akumulator da je sokira i vrati u rezervoar i covek da vozi auto kuci,a ne ovako mora nova....
to je moje misljenje

Prke nisi fer do juce si trazio pomoc za audi na svim forumima od nas montera a danas pljujes po nama-mozda ti opet potreba pomoc


pitao sam lepo da mi neko kaze dal je imao neko slican problem,da budem sto posto siguran dok ne nakacim auto na dijagnostiku i nije samo doi protokomera vec i do egr ventila koji je ciscen anije uradjena adaptacija,koliko sam video mozda sam par ljudi je znalo o cemu se radi... ti nisi

Dali sam ja znao ili nisam to ti nemoj da sudis jer nisi kompetentan,ja kad vidim da neko trazi pomoc na svim mogucim  mestima i forumima(mogao si i u halo oglase )ja se i ne trudim jer znam da je to internet majstor koji su u danasnje vreme najpametniji i sve znaju na recima


Pirke

Offline

#53 19-12-2010 14:42:51

prke
elproger
Iz: Beograd,Zemun
Registrovan: 03-02-2010
Komentari: 180

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

MN026 napisao:

nemoj vise da pises bilo sta jer ces u ocima drugih biti pametniji
narocito ako procitaju one postove i zapomaganje u vezi pumpe za gorivo na ,koliko se secam, citroenu c5 i to na 2foruma
a sto se tice alata -srafciger i cekic-to izgleda da jedino i imas  jer time samo i znas da radis
a taj auto koji ti imas,pasat ili a4 sto je u sustini isti auto u mom regionu vozi svaka susa a najvise seljaci pa da to i nesmatram autom koji moze ozbiljno da namuci bilo koga sem tebi slicnih

"Gospodine iz Smedereva",izvinjavam se sto vozim krsa kao sto je pasat 2006.godiste,sto svaka susa vozi auto od 34000evra,izvini gospodine sa freze...
ja nisam rekao da se pumpa popravlja cekicem i srafcigerom vec da se tako skida i kad smo kod popravke,pa sto meni nije crkla posle dan,vec traje 10-15000km...
trazio sam pomoc za c5 vezano za pumpu u rezervoaru,pa za los hladan start i sve sto ste napisali nije urodilo plodom,auto i dalje muci i to nije moj auto vec prijatelja i nisam ga ja popravljao vec "majstori"
to koliko ko zna o mehanici i samim automobilima nemojte meriti na osnovu roja postova,vec zadovoljstvu musterija

Offline

#54 19-12-2010 14:48:24

prke
elproger
Iz: Beograd,Zemun
Registrovan: 03-02-2010
Komentari: 180

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

ja nemam nameru nikome da se zameram,ali samo ne dozvoljavam da me svako proziva...MN026 na svaki moj post odgovara krajnje drsko i sa prozivkom i prolazi bez ikakvih opomena.....razne uvrede i prozivke....
Vi kao majstori cete uvek biti na Vasoj strani,ali treba se okrenuti i pogledati te musterije,valjda je u interesu da ponovo dodju u servis i nije bitno sta ko vozi,dal je to golf ili a8 w12....
ako "majstor" kaze da je a4,pasat i ta klasa kola krs,da svaka susa vozi,sta reci...verovatno u servis dolazie samo s8,rs6,..........

Offline

#55 19-12-2010 15:10:31

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

prke napisao:
MN026 napisao:

nemoj vise da pises bilo sta jer ces u ocima drugih biti pametniji
narocito ako procitaju one postove i zapomaganje u vezi pumpe za gorivo na ,koliko se secam, citroenu c5 i to na 2foruma
a sto se tice alata -srafciger i cekic-to izgleda da jedino i imas  jer time samo i znas da radis
a taj auto koji ti imas,pasat ili a4 sto je u sustini isti auto u mom regionu vozi svaka susa a najvise seljaci pa da to i nesmatram autom koji moze ozbiljno da namuci bilo koga sem tebi slicnih

"Gospodine iz Smedereva",izvinjavam se sto vozim krsa kao sto je pasat 2006.godiste,sto svaka susa vozi auto od 34000evra,izvini gospodine sa freze...
ja nisam rekao da se pumpa popravlja cekicem i srafcigerom vec da se tako skida i kad smo kod popravke,pa sto meni nije crkla posle dan,vec traje 10-15000km...
trazio sam pomoc za c5 vezano za pumpu u rezervoaru,pa za los hladan start i sve sto ste napisali nije urodilo plodom,auto i dalje muci i to nije moj auto vec prijatelja i nisam ga ja popravljao vec "majstori"
to koliko ko zna o mehanici i samim automobilima nemojte meriti na osnovu roja postova,vec zadovoljstvu musterija

ozbiljan majstor koji se time bavi ima i alat za skidanje pumpe,a ne čekić i šrafciger,
tebe treba staviti u manual i prekrižiti,kao primjer da se to tako ne radi
dali bi ti dao ,kao mušterija da ti po autu udaraju sa čekićem i sličnim alatima.
i potpuno se slažem sa kolegom MN026

Zadnja izmjena od jabuka (19-12-2010 15:11:40)

Offline

#56 19-12-2010 15:32:49

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

,,sesir,, ce uvek to i biti pa makar on ziveo i u bgd
svaki dobronamerni poksaj pomoci-usmerenja zato pada u vodu,mozda zbog auta od 36000e koji nije ni nov kostao a ne narocito sad
ocigledan primer da vw popravlja svako ko ima srafciger i cekic,a tek da ima kljuc 13 gde bi mu bio kraj.......

Offline

#57 19-12-2010 15:41:58

prke
elproger
Iz: Beograd,Zemun
Registrovan: 03-02-2010
Komentari: 180

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

nije 36 vec 34 nov kupljen u porseu,ima ih sad za 10 000 da biras,svi stigli iz Nemacke,baba vozila,garaziran,iz Sabca prva farba drugi krov i tako.....
a za skidanje pumpe ti ne treba ama bas nista drugo do cekic,srafciger i dobra volja i celih 5 minuta.... i pre bih rekao da treba kljuc 10 da bi skinuo kleme da resetujes komp smile)))))
PozdraVW

Offline

#58 19-12-2010 15:48:30

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

mnogo ti zavidim na stručnosti:D

Offline

#59 19-12-2010 16:39:00

prke
elproger
Iz: Beograd,Zemun
Registrovan: 03-02-2010
Komentari: 180

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

smile katastrofa:lol:

Offline

#60 19-12-2010 21:23:15

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

slusaj da ovo zavrsimo da se nesmeju ljudi.nemam nameru da te prozivam jer vidim da nisi majstor-mozda neki hobi zato sve ovo shvatam kao-recimo drugarsko prepiranje bez ljutnje.znam da je tesko placati popravke i imati alat za mnoga vozila ali pre svega mora se imati pravilan pristup poslu,ne samo znanjem,alatom nego i pristupom sto mislim-opet bez- ljutnje ti nemas.da nebismo otisli predaleko  ja sa ove teme skidam klemu

Zadnja izmjena od MN026 (19-12-2010 21:23:58)

Offline

#61 19-12-2010 21:26:41

prke
elproger
Iz: Beograd,Zemun
Registrovan: 03-02-2010
Komentari: 180

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

skidam je i ja,zato sam i napisao da je potrebniji kljuc 10 za resetovanje kompa smile
pozdraVW

Offline

#62 19-12-2010 22:04:52

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

Joj majko opet sam propustio interesantnu prepirku, sad sam pročito sve i odoh se objesiti odma big_smile nemam riječi

Offline

#63 19-12-2010 22:06:14

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

no comment roll


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#64 19-12-2010 22:27:34

robert istra
elproger
Iz: poreč
Registrovan: 23-10-2010
Komentari: 156

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

he he  he , ja imam vrecu starih el pumpi , dali bi mi to neko popravio sa garancijom! ljudi pa nevidite biznis ! big_smile cool


ne radi ono šta voliš, več voli ono što radiš!

Offline

#65 16-06-2011 04:30:37

ubistvo
elproger
Iz: KRUSEVAC
Registrovan: 11-12-2008
Komentari: 33

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

HAHAHAHAHAHAHAHAHAAAA
Pa ovo je najjaca prepirka do sada na svim forumima...
HAHAHAHAHAHAHAHAAA
Covek zapoceo kukanje a posvadjali se sasvim neki SESTI....
HAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAA
Nek ste zivi zdravi....
Idem ja da kupim alat za skidanje PUMPI....

:sml:

Zadnja izmjena od ubistvo (16-06-2011 04:31:03)

Offline

#66 11-08-2011 12:50:42

alkaskad
Član
Registrovan: 09-08-2011
Komentari: 6

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

Stvarno ljudi nije vrijedno toga da se prepirete oko nekog "internet-forum-znam sve o autima i šta će meni neki tamo mehaničar pametovat" lika, ja takvima uzmem paru ili uopće ne ulazim u raspravu...što je najžalosnije takvih je sve više...a kad su tak pametni, nek otvore servis,ulože oko 100 000 eura u alat i opremu i nek rade, nemam ništa protiv.

Offline

#67 11-08-2011 15:02:54

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

kad bi imali 110e dobro bi prosli...mada je komentar zastareo

Offline

Board footer