elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 01-10-2011 19:22:37

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Koje dizne??

Moze li mi neko objasniti koje su razlike izmedju zutih(1ohm) i crvenih(3ohm) dizni za STAG 200, odnosno koje dizne se koriste u zavisnisti od brzine ubrizgavanja benz. dizni na ler?  Pitam iz razloga jer sam na forumu nailazio na razlicite odgovore koje me zaista bune..

    Naime, konkretno na mom vozilu imam ugradjen  STAG 200, gde su instalirane zute(1ohm) brizgaljke. (brzina ubrizgavanja benz.dizni na mom vozilu je min 2-2.1ms, a na max 7ms), verovatno su uzete zute dizne iz razloga zato sto je kratko vreme ubrizgavanja benz.dizni na leru. U uputstvu sam procitao da STAG 200 hardverski ne podrzava zute(1ohm) VALTEK dizne, tako da se automatski gubi garancija (meni je istekla). Prvih godinu dana nisam imao problema sto se voznje i potrosnje tice, ali posle su poceli problemi i to sve na tim diznama (probijanje spulna, trzanje u toku voznje iako je uradjena komparacija, velika potrosnja itd...)  Da li je pametno da ugradim crvene(3ohm) dizne koje taj uredjaj hardverski podrzava i da li moze da se odradi komparacija sobzirom na kratko vreme ubrizgavanja benz.dizni na ler za moje vozilo a da kasnije nemam problema sto se voznje i potrosnje tice..?  Sta da radim? Unapred hvala!!

Offline

#2 01-10-2011 22:24:04

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Koje dizne??

da kasnije nemam problema sto se voznje i potrosnje tice..?  Sta da radim?

Izaberi proverenog majstora koji će ti dati garanciju,ostale opcije su glavobolja pre ili kasnije.
Ako bi popunio profil,možda bi dobio i preporuku.
Takođe,trebalo bi da navedeš konkretan model automobila i ostale podatke,jer ovako se priča zasniva na uopštenoj teoriji a ti tražiš konkretnu pomoć za određeni problem. Ponovo.  smile

Zadnja izmjena od stratos (01-10-2011 22:27:35)

Offline

#3 29-12-2011 02:10:17

Calle1971
Član
Registrovan: 28-10-2011
Komentari: 5

Re: Koje dizne??

E Stratos,
taj tzv "provereni majstor" i jeste NAJVEĆI PROBLEM. Gledao ja tako i raspitivao se i nađem "proverenog majstora". Kažem mu šta hoću i kako hoću a on mi kao većina naših stručnjaka uzme "stvar u svoje ruke" i ugradi mi AC STAG 200 sa crvenim Valtek 3omskim diznama u Daewoo Nubiru 1.6. Odmah kada sam auto preuzimao vidim ja nešto nije u redu. Auto štuca i trza... Ma da prezubi. Vratim se ja kod njega i kažem šta je problem a on mi pokazujuću diplomu (sertifikat) kaže "malo vozi dok ne nalegne". Posle jedno 2000 pređenih kilometara dođem opet ja kod njega a on mi za zamenu filtera u isparivaču uzme 2600 din, i gledajući u softver kaže "ma još nije naleglo". Odem, posle nekog vremena kod drugog, i taj drugi mi kaže nije dobro naštelovan hod dizni. Uze čovek imbuls ključ odvijaj i zavijaj šrafove "na uho" (čitaj na zvuk) i kaže "sad je dobro" uze para i posla me u dalju patnju. Auto počeo da troši kao tenk a tzv štucanje još veće. Odem kod trećeg kaže to je sve u redu al mora da se promeni pritisak u isparivaču a da se poveća otvor na nozlama. I tako dalje idoh od jednog do drugog dok jednom nisam zaustavio taksistu koji ima isti auto i pitao ga kako mu auto radi na plin. Sednem u taj njegov auto i čovek me odveze do majstora koji mu je ugrađivao plin. Ispričam se sa majstorom, dovezem auto na pregled i konstatujemo nekoliko grešaka PRVO:3 omske dizne prespore sa AC STAG-om 200 za moje benzinske dizne na Nubiri. DRUGO:Hod dizni se kretao od 0,28 mm do 1,1mm(!!!!!!!), TREĆE: plin smanjen na oko 0,82 bara a da zlo bude još veće jedva vidljivo napuklo crevo na map senzoru (uvlačilo tzv falš vazduh),... I da skratim. Otklonili smo sve nedostatke koje smo uočili osim samih dizni i gasnog ECU-a to bi me koštalo oko 250 € što mi se u ovom trenutku ne isplati jer mi auto nije neka vredna stvar za toliku investiciju (uzimajući u obzir koliko sam puta bio kod "proverenih majstora" i koliko sam im novca dao ne računajući svoje vreme). Motrao sam da naučim da radim neke stvari sam oko plina. Na žalost. I sada tražim od članova da mi pošalju prevedeno uputstvo za STAG. Sve zbog "proverenih majstora" kako ti reče. A da ne spominjem iste za klimu i reglažu trapa. Dužno poštovanje onima koji su zaista dobri majstori a isto tako i retki. Pozdrav

Offline

#4 29-12-2011 08:20:01

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Koje dizne??

sto ne naveedes u profilu odakle si pa recimo tada da dam-o komentar jer stvarno si lepo obrazlozio svoje muke-verovatno opravdano-ali mislim da tu ima jos necega
ili jos bolje da dodas i kod koga si bio

Zadnja izmjena od MN026 (29-12-2011 08:20:41)

Offline

#5 29-12-2011 20:59:03

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Koje dizne??

i čovek me odveze do majstora

Ipak si ga pronašao. nažalost, sa malim zakašnjenjem.
Molim navedi mesto i imena majstora koje si posetio,pa će mnogi moći da izvuku poruku.

Offline

#6 30-12-2011 02:46:48

Calle1971
Član
Registrovan: 28-10-2011
Komentari: 5

Re: Koje dizne??

Pozdrav,
Prvi servis je bio u Krnjači. iskreno i zaboravio sam kako se zove majstor(beše to pre dve godine kada sam ga posetio poslednji put), ali znam da je kod pošte. Taj me je zbog 30-40€ koliko je u tom trenutku više koštao sistem sa AC STAG 300 i Valtek sa žutim diznama (špulnicama) "zavio u crno". Da ne pričam o štelovanju . Nozlice na 1,5 mm povećan pritisak plina da bi se koliko toliko uskladila količina plina sa dužinom otvaranja i količinom ubrizganog plina. Štelovanje hoda bez komparatora( množioce podešava ručno imbuls ključom dok ne počne klip u valteku da se čuje; ma čudo jedno). Da i zamolio sam ga da mi ugradi veliku bocu (od 80 litara) a on mi ugradio 60 litara te sad imam problem i sa točenjem plina jer moram veoma dobro da pazim na količinu i gde i kad sipam. Posebno moram da vodim računa kada idem preko Austrije (teško se nalazi plin, mora da se silazi sa autoputa, a i preskup je). Druge sam nalazio po preporuci ali sam od nekih odmah izlazio bez da nešto i pokušaju. Veruj da im i neznam imena jer odmah izbrišem takve brojeve. Nisam bio kod zvučnih imena, mada sam probao, jer nikako nisam uspeo da uskladim termine. Tako uz Božju pomoć i pomoć taksiste nađem majstor Slobu iz Pančeva. Radionica mala ali uredna, čovek ljubazan i sve što ga pitaš odgovara normalno. I jedini kojeg vredi zapamtiti i po imenu i mestu a i po broju telefona.

Offline

Board footer