elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#76 19-12-2013 18:47:54

alexa2406
Expert
Iz: Srbija Kragujevac
Registrovan: 25-10-2013
Komentari: 1,060
Website

Re: Vectra 2.0 dtl 60 kw

Na dva mesta imas gde moze ubaciti,na semer.dizni I sto kaze kolega na pumpi,trece mesto nema bar koliko ja znam


drvena kajla je zakon

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: kandela

#77 19-12-2013 19:13:17

kandela
elproger
Iz: loznica
Registrovan: 14-11-2013
Komentari: 200

Re: Vectra 2.0 dtl 60 kw

jeb....ga ja skroz prevideo , kakav sam ja kreten ,ali pre otvaranja nije bilo ovog problema pa ja navalio na gumice......svaka čast masteri su masteri.... će skinem pa nek nosi kod burina ,al ćebiti problema "bila je u redu dok ti(ja) nisi diro" ...voda me nosila..baxuz...hvala ljudi!!!

Offline

#78 19-12-2013 19:44:28

alexa2406
Expert
Iz: Srbija Kragujevac
Registrovan: 25-10-2013
Komentari: 1,060
Website

Re: Vectra 2.0 dtl 60 kw

Opusti se kolega svi smo mi nekada imali slicnih problema,nista nisi pogresio,zavrsices posao


drvena kajla je zakon

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: kandela

#79 19-12-2013 19:56:08

kandela
elproger
Iz: loznica
Registrovan: 14-11-2013
Komentari: 200

Re: Vectra 2.0 dtl 60 kw

odsad ne otvaram haube na dotičnom govnetu

Offline

#80 19-12-2013 22:48:11

alexa2406
Expert
Iz: Srbija Kragujevac
Registrovan: 25-10-2013
Komentari: 1,060
Website

Re: Vectra 2.0 dtl 60 kw

Hoces otvaraces jos mnogo puta treba da se zivi,a kada upoznas bice mnogo lakse za rad posle,samo ne brzaj,sto je brzo to je I kuso


drvena kajla je zakon

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: kandela

#81 19-12-2013 23:26:33

kandela
elproger
Iz: loznica
Registrovan: 14-11-2013
Komentari: 200

Re: Vectra 2.0 dtl 60 kw

vidiš ti budalaštinu na bilo čemu drugom ako pušta na semeringu pumpe ,čovek može da vidi i interveniše a ovde em pušta,em ne vidiš ,em razređuje ulje j....bo im pas mater,verovatno je ovaj scenario moguć i na cdi mečkama/20 godina ja radim ovo i vidiš još nisam naučio a neš više ....otvara goran kafanu na proleće pa kolko kane kane......nemam ja više živaca za ovake šokove

Offline

#82 19-12-2013 23:49:42

alexa2406
Expert
Iz: Srbija Kragujevac
Registrovan: 25-10-2013
Komentari: 1,060
Website

Re: Vectra 2.0 dtl 60 kw

Naci dolazimo na pice u kafance,samo pevaljku dobru da nadjes,,,salim se malo........naravno da moze I kod mecke,I punta corse I drugih vozila


drvena kajla je zakon

Offline

#83 04-02-2014 17:58:01

dmelectronic
elproger
Iz: Paracin
Registrovan: 23-11-2010
Komentari: 49
Website

Re: Vectra 2.0 dtl 60 kw

Opel kao da se trudio kako da zada sto vise muke i majstorima a i vlasnicima
sa ovim svojim 2.0 DI i DTI motorima kojih se kod nas mogu naci na skoro svakom
drugom opel dizelu koji se vozi kod nas starom desetak i kusur godina ...

kad vec nije imao motor koji da ugradi u svoje aute de se bas uvati za ovaj od saab-a
da ubacuje u opele koji je prevazidjen konstrukcijski bio i kad je poceo da se ugradjuje ...

Kad ste se vec dotakli detaljno VP44 Bosch pumpe ... najcesce greske 1630 i 1631
ukazuju u velikom procentu da je elektronika pumpe izdahnula odnosno izlazni mosfet
koji je opet pregoreo zbog zaglavljivanja mehanickog ventila u pumpi a taj mehanicki
ventil je poceo da zaglavljuje ili zbog pohabanosti i velike kilometraze vozila ili loseg
goriva koje ga podmazuje ili zbog dugog verglanja kad auto nece da upali nakon duzeg
stajanja - ovo zadnje je poenta cele price ... zbog dotrajalosti ili raznih gumica na samoj
pumpi ili dihtunga na traverznama kod dizni dolazi do vracanja goriva u rezervoar kod
duzeg stajanja vozila (3-5 sati ili preko noci na primer) i onda lepo sedne covek i vergla
minut, dva tri ... i iz jednog ili nekoliko duzih verglanja upali auto ... a nakon toga pali
preko dana ok ... e upravo tada dok se nas covek seti otici majstoru za prvi naizgled
bezazleni problem dodje do ovog drugog kad se auto samo ugasi u voznji ili upali pa
ugasi i nema vise ne pali i kad i vlasnike i majstore pocne da boli glava wink ... pojave se
greske 1630 i 1631 ... znaci rezime cele price, pumpa verglana na suvo vise dana ili kod
nekih i meseci duze vremena ujutru da upali pohaba mehaniku, onda zaglavi ventil, kad
on zaglavljuje struja kroz mosfet jadan koji upravlja njime raste do beskonacnoti i crkne
elektronika ... e sad ... nasli se pametni majstori koji doduse teskom mukom rese da zarade
od 50 pa do oko 200eura i zamene kako koji, neki pedantnije neki traljavije pomenuti mosfet
tranzistor i solidno zarade ulagajuci necelih 50-setak dinara u celu pricu wink ali tek tu pocinju
muke ... upalio auto, vlasnik srecan ... spasio se 600-700eura za remont pumpe ... ne znajuci
jadan da to traje nekad par dana nekad par meseci ali uvek samo dok opet ne zaglavi tupavi
mehanicki ventil koji je vec zaglavljivao zbog pohabanosti i tako pregoreo elektroniku i prvi put ...
pa jos se natovare sa sve porodicom i krenu na letovanje ili zimovanje sa takvim autom ...
e onda kad im se desi ponovo da se auto ugasi negde usred Grcke ili gde vec zbog istog
problema najverovatnije proklinju dan kad su kupili tog opel dizela a i tog majstora kalajdziju wink

Znaci samo kompletan kvalitetan remont celokupne pumpe i to kompletne mehanike na koju
se stavlja nova elektronika i ponovo sve to lepo isprogramira na bosch stolu kod boschiste moze
da da neku sigurnost da se dalje relativno bezbrizno vozimo svojim opelom a opet i ako se to sve
uradi a ne zamene se dihtunzi na traverznama i ne resi definitivno da se ne vraca gorivo preko noci
u rezervoar ni ta skupo i profesionalno remontovana pumpa nece se pretrajati na tom vozilu ...

inace neki pametni ljudi kazu da je bosch ove pumpe namerno ovako napravio da bi se spasio
propasti jer je na njima zaradio ogroman novac ... te pumpe su ugradjivane godinama u ogroman
broj vozila skoro svih evropskih proizvodjaca i kod svih su izdisale cim prodje fabricka garancija
od predjenih 100000-nak hiljada kilometara wink

nadam da sam pomogao vecini vlasnika opela sa ovim dizel motorima da ne prilaze povrsno problemu
i nadaju se jeftinom resenju jer jeftino resenje ne postoji za ovaj problem ... moguca je na primer
kupovina polovne odgovarajuce pumpe ali se opet ne zna koliki je stepen pohabanosti iste i kad
ce vas ona ostaviti na putu ... a njena cena je oko polovina kvalitetnog remonta vase pumpe plus
sta vam majstor uzme odozgo jos za ugradnju itd ...

eto to vam je cela prica samo oko bosch pumpe opela 2.0DTI ... a vecina se zaleti na njega jer
ima lanac i nema famozni veliki servis zupcastog kaisa spanera i rolera wink i uglavnom ga svi
prodavci zbog toga hvale i kad ga kupite onda shvatite da vas problem nikad nece biti u tome
ali ce zato sigurno biti u bosch pumpi VP44 wink

Zadnja izmjena od dmelectronic (04-02-2014 18:00:52)

Offline

3 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: acom, bjeli, renolce

#84 04-02-2014 18:08:11

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Vectra 2.0 dtl 60 kw

Svaka cast na ovakvom opisu, jednom za sva vremena da se zna zasto se ne popravlja ova pumpa i kakvi su majstori koji se usude popravljati mosfete. Motor kao motor 2.0dtl/h nije los ako se odrzava kako treba, nece biti nekih vecih problema.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#85 04-02-2014 19:56:35

dmelectronic
elproger
Iz: Paracin
Registrovan: 23-11-2010
Komentari: 49
Website

Re: Vectra 2.0 dtl 60 kw

zaboravio sam da kazem, ja nisam boschista niti se bavim popravkama ove pumpe wink

elektronicar sam takoreci od detinjstva, profesionalno se bavim elektronikom i privatno i u firmi,
samo trenutno vozim opel astru 2.0DTI, pumpa mi je crkla par meseci nakon uvoza auta a auto
sam licno uvezao iz Nemacke ... sreca da me nije ostavila na putu kad sam dovozio auto wink

inace sve svoje aute sam popravljam otkad znam za sebe pa sam tako nakon sagledavanja
celog problema sa ovim bosch pumpama sam zamenio ovu pumpu na svom autu a zamenu sam
imao srecu da nadjem preko veze iz havarisanog auta sa relativno malom kilometrazom u inostranstvu ...

inace se ove pumpe tesko nalaze polovne u inostranstvu a da su u dobrom stanju ... a na vecini
havarisanih opela njih ni nema jer trgovci prvo nju skinu i prodaju jer je najskuplji deo na autu wink

kod nas ih ima polovnih u ponudi ali su vecinom sa "strucno popravljenom" elektronikom wink

Offline

#86 04-02-2014 22:33:49

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Vectra 2.0 dtl 60 kw

A ko kaze da je lanac vjecana,kad sagledam situaciju u vezi egr ventila,vp 44,sistema dizni i gdju su one ubacene,lezaja tocka i njegovog senzora abs-a itd.fala

Offline

#87 05-02-2014 00:09:17

Deki001
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 18-01-2014
Komentari: 190

Re: Vectra 2.0 dtl 60 kw

Taj motor ima još mana, a to su trošenje klackalica i njihov lom kad se otanje, trošenje bregaste, krivljenje klapni usisa kad se zalepe usisni kanali.
Konstrukcija glave je takva da su grejači dugački oko 12cm što otežava njihovo odvrtanje kad zapeknu.
Mogli su bolje da reše stezanje klizača lanca - ubacili su toreks T30 sa navojem M18.

Offline

#88 05-02-2014 00:39:07

daniel tdi
elproger
Iz: makedonija
Registrovan: 16-06-2012
Komentari: 1,245

Re: Vectra 2.0 dtl 60 kw

bolje nabrojite dobre stvari otkoliko lose  big_smile lakse ce je to big_smile i brze

Zadnja izmjena od daniel tdi (05-02-2014 00:39:31)

Offline

#89 05-02-2014 00:40:08

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Vectra 2.0 dtl 60 kw

..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Evo nabrojah,ovo su sve dobre strane smile

Zadnja izmjena od stratos (05-02-2014 00:41:19)

Offline

Board footer