elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 30-01-2010 09:56:38

templar
elproger
Iz: istra
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 513

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

moran priznat da je dobar cjenik dobra ideja odmah pisem novi i stavlj am u radnju samo bin jos dodo kada dodje musterija i ti objasnjava sta je njegovom autu jer je to procitao na internetu a znas da to sta prica nema veze s vezama onda je radni sat 500 kn


u radu je spas a spasa nema

Offline

#27 30-01-2010 19:12:27

gogules
Član
Registrovan: 25-01-2010
Komentari: 21

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

carclima napisao:
gogules napisao:
edinreno napisao:

ja i ako nisam majstor u potpunosti se slažem sa majstorima - treba sve naplatiti- al shvatite i nas mušterije mnogo puta su nam naplaæivali i ono što jest i što nije .što se tièe foruma  brate nemorate ništa pisati ako neæete. ovo je pogrešna tema na pogrešnom mjestu.

slažem se sa vama...koliko smo puta kupili i postavili deo koji nije otišao,do kog nije kvar da bi majstor samo slegao ramenima,naplatio svoj rad a mi ostali i dalje sa istim problemima.Ako ovaj forum služi za deljenje saveta samo majstorima onda nek samo postavljaju pitanja a odgovore nek dobijaju na imail od onog ko zna,mi obièni smrtnici æemo tražiti odgovo na drugoj strani od onih koji ne èuvaju ljubomorno svoje znanje.Pored toga što i proèitamo nemamo ni adekvatan alat da bi mnoge stvari rešili i  sami,a ni hrabrosti da èaèkamo.Više nas interesuje u èemu je problem i koliko æe nas to zadovoljstvo stajati.Filozofija majstora da ne trebamo da vozimo kola ,ako nemamo para da ih održavamo kod ovlašæenih servisera, je izlišna.Veoma mali procenat ,u današnje vreme ,je u stanju da održava kola u ovlašæenim servisima.Toliko ima dobrim majstora i servisa koji su daleko bolji od ovlašæenih,jer svoj posao rade iz ljubavi,sa ljubavlju i njihov popravak se ne svodi na menjanje bespotrebno èitavih sklopova....

u principu NE dozvolim musteriji da kupi i donese dio...ako sam ja radio diagnozu ja cu nabaviti djelove i sloziti ih gore ..ako sam pogrijesio djelovi ostaju meni to musterija ni nezna..vremenom ce to vec otici nema frke..iako veliku vecinu problema rjesavam odmah sa djelovima koji su u radnji..no ako musterija bas hoce da donese dio onda je prica malo drugacija,opet ja nabavim makar polovno da se uvjerim da je to bas to..jasno to sve vazi ako pricamo o stavkama iznad 100 e(a takva je vecina)...isto tako zamolim svaku musteriju da se vrati ako je ista nejasno oko odradenog posla..jedniom sam stvarno alergican ako mi ne uvazavaju cjenik..onda brate nestaje sva moja finoca i odjebi iz garaze...to je moja garaza i radi se po mojim uvjetima ili se ne radi uopce..i da reklamacije se MORAJU sve rjesit na ovaj ili onaj nacin ali nesmije biti nerjeseno

majstori gledaju iz svog ugla,a mušterije iz svog ugla,malo je majstora koji rade kao Vi.Èak ni u Veranu ne rade tako(mislimo da je to ...da kupite to pa da vidimo)...ni njihove ugradjene delove ne vraæaju ako nije do njih,dobijete samo prošireni spisak...èak i ako znate 100% šta fali vašem autu.Ide se na druge stvari.Kad dobijete raèun za par stotina evra veæi normalno da gubite poverenje i u servise i u majstore i u proizvodjaèa...i normalno je da svi pokušavamo da budemo svoji majstori.Cenim prave majstore i skidam im kapu.Jedan majstor je naplaæivao samo dijagnostiku(npr:skine anlaser)kaže sve šta vam treba i koliko æe koštati popravak,sve vrati na svoje mesto pa izvoli...Nikada u dijagnostici nije pogrešio i uvek je imao posla preko glave.Na ugradjene delove koje on ugradi davao je garanciju,Za donešene ga nisu intereresovali ni kvalitet,niti da li je taj deo otišao.Zameni pa kako ti bude.Prihvatam i to.A kako da prihvatite kad nepažnjom pri demontaži,montaži polomi,otkine drugi deo(uglavnom kvar mi plaæamo...da je bio ispravan nebi mu bilo ništa,i onako bi skoro otišao...)
Iskustava mnogo i sa jedne i sa druge strane kako pozitivnih tako i negativnih.Nikome ne valja ni onom koji plaæa ni onom  koji naplaæuje ...svi misle da su zakinuti,prevareni...
Nije se mali broj puta desilo kad ostavite auto u servisu da vam pola stvari ne urade a sve naplate,èak i lako uoèljive stvari sveæice,filtere...
uglavnom svi odlaze nasmejani...makar  bi pukli od besa u tom trenutku....


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#28 30-01-2010 19:36:38

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Neznam ja za druge, ali ja ako nešto slomom kod rastavljanja sam podirim dug, nije da puno slomim ali godišnje 2-3 putat se dogodi i nikada nisam mušteriji to zaraèunao, uvjek o svom trošku nadoknadim, a promjenjene djelove uvjek ponudim mušteriji ako hoæe uzeti, a mislim da tako radi veæina, pa se èudim da veliki servisi ne vraæaju promjenjene djelove, pogotovo jer više menje na radnim nalozima ima opcija "stranka uzima/ne uzima zamjenjene djelove"


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#29 30-01-2010 21:47:07

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

kolega Predingli daj mi reci odakle onada u ovalstenim servisima toliko polovnih djelova za prodaju ako ih vracaju musterijama...??? 

ja sam kupovao dize za PD motore....djelove limarije i slicno od ljudi koji rade u ovlastenim servisima tako da tvoja teorija o uzimanju djelova bas i ne drzi vodu...vjerojatno kod nekih je tako ali kod vecine nije...

Offline

#30 30-01-2010 22:12:10

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

templar napisao:

moran priznat da je dobar cjenik dobra ideja odmah pisem novi i stavlj am u radnju samo bin jos dodo kada dodje musterija i ti objasnjava sta je njegovom autu jer je to procitao na internetu a znas da to sta prica nema veze s vezama onda je radni sat 500 kn

Nedaj im pametovat...el hocete diagnozu..to kosta 100kn  ja cu se potrudit da diagnoza bude tocna i uvjeriti se u to..tih 100 kn podrazumjevaju svu moju diagnostiku koju imam..a imam je..

ako hocete da ja popravim taj auto trosak diagnoze je moj problem i to ja pokrivam.kojim radnim postupkom odlucujem ja..ako musterija ima svoje zahtjeve to ide po stavci 4 iz cjenika..

u mom kraju znaju da sam takav i tak to ide ..ipak je radnja moja..o musterija moze odluciti hoce li novce ostaviti novce meni ili nekom drugome i to je sve sto odlucuje musterija

neki dan skidam oplatu da promjenim spaner na podizacu stakla i slomim onaj plasticni trokut kod retrovizora,pukao jer zima je a auto u garazi tek 10 tak minuta,nista ladno mobitel u ruke tko ima i posaljem sina po taj dio(musterija ceka u radnji) zavrsim podizac stavim novi taj trokut i kazem musteriji 400 kn kako smo se dogovorili za popravak podizaca..na kutijici tog trokutica je cjena 175 kn..pita musterija a ovaj dio ? rekoh prijatelju ja ga slomio ja ga i kupujem...garantiram da ce ta musterija donijet bar 3 nove musterije u radnju..a ja ipak zivim u gradu sa 5 000 ljudi i 4 majstora.tudja lova je za mene svetinja a moj cilje je da je sto vise ubacim u svoj dep

uvjek ..al bas uvjek musteriji u gepek poslazem u kutije sve njegove neispravne djelove..da ne bi bilo ...

Zadnja izmjena od carclima (30-01-2010 22:24:52)

Offline

#31 31-01-2010 00:53:17

Sedin
elproger
Iz: zenica
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 336

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

svi mi mozemo pogrjesiti ali gresku treba i prihvatiti nikada nisam volio kod pojedini mehanicara koji misle da su oni bogom dani za to i nemogu pogrjesiti i kada im musterija nesto reklamira onda nastane frka a i musterije neke misle da mi djaba uzmamo pare neznaju kolika je odgovornost na nama evo kada stavljas sajbu kada mu reknes cjenu postavljanja kaze joj a kada pukne onda si ti kriv

Offline

#32 31-01-2010 13:11:42

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

ljudi grese,pa zar negledas F1,recimo kad ispadne posle zamene tocak.ljudski je gresiti ali i prihvatiti reklamaciju
ponekad je meni u radnji lakse da prihvatim reklamaciju iako je neopravdana nego da se objasnjavam sa ljudima
nekad je lakse i da vratim pare nego da seobjasnjavam dali je moja greska,jerkad reklamiraju misle da je uvek moja greska.doduse ima ljudi koji i razumeju kad im lepo objasnis sta,kako ,zasto........

Offline

#33 31-01-2010 14:18:32

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

autoservis-edo napisao:

kolega Predingli daj mi reci odakle onada u ovalstenim servisima toliko polovnih djelova za prodaju ako ih vracaju musterijama...??? 

ja sam kupovao dize za PD motore....djelove limarije i slicno od ljudi koji rade u ovlastenim servisima tako da tvoja teorija o uzimanju djelova bas i ne drzi vodu...vjerojatno kod nekih je tako ali kod vecine nije...

Nisam ja rekao da vraæaju ispravne djelove, rekao sam da samo vraæaju promjenjene.
Pa kupovao sam i ja od onih kaj rade u ovlaštenim servisima, bit je u tome da ti oni kad doðeš na popravak ponude promjenjene djelove, samo jel ti vrate tvoje ako zakljuèe da su ispravni bili ili ti vrate neke neispravne ?
Ja kad sam kupovao tako djelove, tražili su moje neispravne stare u zamjenu jer im "trebaju" za popuniti "stanje" na skladištu otpisanih djelova smile
Baš sam kupovao pump-dise za VW pa znam kako to otprilike ide, a sad kaj su vratili onome kome su mjenjali ? Možeš misliti...


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#34 31-01-2010 18:23:26

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

po tome znaci da oni u ovlastenim servisima mjenjaju ono sta treba i sta netreba......a mi ako slucajno promjenimo prekidac stop svijetla i ako nije bio u njemu kvar mi ko majstori nevaljamo..

Offline

#35 31-01-2010 18:30:20

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

A znaš da je tak, odmah ništ ne znaš i prevario si mušteriju, ili zaboravi platiti (samo mora na bankomat i više zaboravi doæi platiti) a u finim servisima im to ne pada na pamet da prigovaraju ili zaborave platiti


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#36 31-01-2010 21:39:26

Sedin
elproger
Iz: zenica
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 336

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

tim ovlastenim za sta im trebaju stari djelovi jer sam im davao vodene pumpe ,spanere, setove kvacila..a musterija ima svakakvi  a naj gore mi je kada dodje da mu pregledam auto pa ostanem sat vremena dok mu popises sta mun nevalja i on onda ode drugom da mu zamjeni.

Offline

#37 31-01-2010 22:55:54

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Ja mislim da su oni opasni lopovi (ne svi), a scenario sa starim delovima bi mogao da bude sledeci: npr. musteriji crkne dizna, oni stave novu, naplate i uzmu neispravnu. Kad dodje neki drugi sa nekim sasvim sesnaestim kvarom, oni kazu: prijatelju crklo to i to ali i DIZNA. Opet stave novu ali sada imaju i staru ispravnu koju ce verovatno nekom uvaliti kao novu, repariranu i sl., a ako covek trazi staru da mu vrate, oni mu daju onu stvarno neispravnu. I tako sa raznim delovima koje skupljaju sa svih strana...

Offline

#38 31-01-2010 23:07:54

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Pa tak sam i ja kupio pd dizu prošle godine, danas  sam dao neispravnu a sutra mi donesao ispravnu, treba "biti na stanju u skladištu promjenjenih djelova "


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#39 01-02-2010 20:34:56

gogules
Član
Registrovan: 25-01-2010
Komentari: 21

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Od  Lagune koja ne htede da upali dokle stigosmo


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#40 01-02-2010 21:37:59

dmilano2
elproger
Iz: Mostar
Registrovan: 24-11-2009
Komentari: 158

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

drz napisao:

Ja mislim da su oni opasni lopovi (ne svi), a scenario sa starim delovima bi mogao da bude sledeci: npr. musteriji crkne dizna, oni stave novu, naplate i uzmu neispravnu. Kad dodje neki drugi sa nekim sasvim sesnaestim kvarom, oni kazu: prijatelju crklo to i to ali i DIZNA. Opet stave novu ali sada imaju i staru ispravnu koju ce verovatno nekom uvaliti kao novu, repariranu i sl., a ako covek trazi staru da mu vrate, oni mu daju onu stvarno neispravnu. I tako sa raznim delovima koje skupljaju sa svih strana...

Nitko nije kriv što politièari voze takve aute pa kada ode jedna promijenu se sve,mislim da je sve do ljudi koji se bave ovim poslom jer danas je teško prièati o poštenju i tu nema velike razlike izmeðu ovlaštenog ili nekog drugog.Svakodnevno smo svjedoci šta se radi i šta se pod nešto naplaæuje.Nikoga ne branim ali mislim ko se bavi ovakvim stvarima neæe dugo

Offline

#41 06-02-2010 23:02:24

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

gogules napisao:

Od  Lagune koja ne htede da upali dokle stigosmo

A sta ces malo smo zanijeli...

Offline

#42 07-02-2010 01:36:47

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Slazem se sa kolegom Carclima i ja na isti nacin prstupam poslu

Zadnja izmjena od eli (07-02-2010 01:37:11)

Offline

#43 07-02-2010 02:24:48

autorelja
elproger
Iz: san-N Pazar
Registrovan: 02-05-2009
Komentari: 318

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

MN026 napisao:

ljudi grese,pa zar negledas F1,recimo kad ispadne posle zamene tocak.ljudski je gresiti ali i prihvatiti reklamaciju
ponekad je meni u radnji lakse da prihvatim reklamaciju iako je neopravdana nego da se objasnjavam sa ljudima
nekad je lakse i da vratim pare nego da seobjasnjavam dali je moja greska,jerkad reklamiraju misle da je uvek moja greska.doduse ima ljudi koji i razumeju kad im lepo objasnis sta,kako ,zasto........

Slazem se u potpunosti sa kolegom tako i ja funkcionisem.

Offline

#44 07-02-2010 02:31:59

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

a da cujem vase misljenje....dopeljaju mi auto da zamjenim lamelu ali ona se raspala i auto nije u voznom stanju...promejnim lamelu i natocim ulje u getribu jer ga nije bilo pola litre u getribi,i  kad dojde musterija i kaze da se auto nije tako tesko saltao da je prije mjenjac bio ko u "putar"......i jer ok da ga ja napucam u glavu i posaljem mu auto pred kucu sa vucnom sluzbom???

Offline

#45 07-02-2010 14:14:19

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

autoservis-edo napisao:

a da cujem vase misljenje....dopeljaju mi auto da zamjenim lamelu ali ona se raspala i auto nije u voznom stanju...promejnim lamelu i natocim ulje u getribu jer ga nije bilo pola litre u getribi,i  kad dojde musterija i kaze da se auto nije tako tesko saltao da je prije mjenjac bio ko u "putar"......i jer ok da ga ja napucam u glavu i posaljem mu auto pred kucu sa vucnom sluzbom???

Hm kolega, za utjehu, nisi jedini, imal sam i ja sliènu stvar, skidaj getribu, vadi lamelu i šalji auto na vuènoj njemu, kad zagrizeš g.... moraš i progutati !


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#46 10-02-2010 22:26:43

matic
Član
Registrovan: 15-01-2010
Komentari: 10

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

carclima napisao:
bmw vukovic napisao:

Samo neka oni resavaju sami,mogu neke gluposti ali kad se okuraze pa misle da su majstori pa uvate da rade nesto slozenije i zajebu nesto objerucke ih docekujem.

kod mene u garazi vec godinam stoji natpis :  najslade se smije onaj tko pise racun.

.pa nek se pravi pametan tko hoce..

jos jedna stara fora koju sam pokupio od amera :

Radni sat 120 kn  (samostalni rad majstora)

radni sat 240 kn  (ako musterija gleda i uci kako se radi)

radni sat 350 kn  KAD musterija pomaze

Dovrsavanje tudih akcija podlijeze posebnom cjeniku..


vecina kolega u kraju prihvatila je ovo kao mjerilo i skoro svi ga imaju u radnji..vjerujte pomaze

Sve ok samo još jedna stavka
- Plaæam kavu ako potraje i ruèak, dok naðem kvar i uvalim dio.  (šala majstori nas nauèili da smo nevjerne TOME)

Zadnja izmjena od matic (10-02-2010 22:32:13)

Offline

Board footer