elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 19-05-2021 19:14:27

alme94
elproger
Iz: Tesanj
Registrovan: 06-07-2018
Komentari: 144

Haldex octavia mk1

Pozz, imam problem sa navedenim vozilom koje ima haldex

Stalno je upaljen zadnji pogon i struze kad se mota, kad ugasim pumpu rucno onda je ok ali logicno ne radi pogon...neko je mijenjao prije mene procesor haldexa i nema ni wsc ni coding ni nista u njemu....sad malo citao pa vidim da ga treba programirati pa da se nije ko susretao da ovime ?? Veceras cu ustekati stari modul ako bude ga citao vcds da vidim kodiranje i ostalo pa bi prepisao...molim za savjete neke...hvala punoo

Offline

#2 20-05-2021 01:03:04

alme94
elproger
Iz: Tesanj
Registrovan: 06-07-2018
Komentari: 144

Re: Haldex octavia mk1

Sad sam malo istrazivao, naime stari modul je originalan od octavie combi sto u mom slucaju i jeste, medjutim novi koji je ugradjen, fabricki ga nosi audi tt i r32...stari modul nema codinga dok novi ima...oba su prve generacije ali sam mozak ocito nije isti...sta reci....

Offline

#3 20-05-2021 09:38:53

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Haldex octavia mk1

To se desi kada strucnjaci sa otpada postanu inzenjeri iz Wolfsburga "Ma isto je to, pase to sigurno..." i tako te price.... Nedavno sam imao slucaj sa pug 307 nerade podizaci stakala, sirena, spricaljke, klima ... Osnovni problem je bio unisten ECU i strucnjaci umjesto da adaptiraju "novi" ECU dodju na ideju da prebace sve sa drugog 307, bsi, bsm, ecu, kljuc (naravno ispravne dijelove razmjene sa otpadom, tako da originala vise nemaju) ... Rezultat je da auto pali, ali ostalo nista ne radi ... I pita musterija moze li se ovo rijesiti, jer takvo vozilo nece niko. Neznam kako mu reci, ali najizglednije je da ce to auto zavrsiti pod presom ...


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#4 20-05-2021 11:57:17

Maybach_
elproger
Iz: Sweden
Registrovan: 17-08-2013
Komentari: 597

Re: Haldex octavia mk1

Neznam dali je isti sistem ali sam kod insignije haldex resio slucaj sa zamenom filtera i pumpe i ulje 2x


Sto nemas u vuglu potrazi na googlu!

Offline

#5 20-05-2021 20:34:29

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Haldex octavia mk1

acom napisao:

To se desi kada strucnjaci sa otpada postanu inzenjeri iz Wolfsburga "Ma isto je to, pase to sigurno..." i tako te price.... Nedavno sam imao slucaj sa pug 307 nerade podizaci stakala, sirena, spricaljke, klima ... Osnovni problem je bio unisten ECU i strucnjaci umjesto da adaptiraju "novi" ECU dodju na ideju da prebace sve sa drugog 307, bsi, bsm, ecu, kljuc (naravno ispravne dijelove razmjene sa otpadom, tako da originala vise nemaju) ... Rezultat je da auto pali, ali ostalo nista ne radi ... I pita musterija moze li se ovo rijesiti, jer takvo vozilo nece niko. Neznam kako mu reci, ali najizglednije je da ce to auto zavrsiti pod presom ...

rade tako jer nemaju alat da priagode odredzenu komponentu a i kad imas alat potrebno je posjedovati znanje za rad sa alatoma znanje se placa...

Offline

#6 25-05-2021 13:09:32

alme94
elproger
Iz: Tesanj
Registrovan: 06-07-2018
Komentari: 144

Re: Haldex octavia mk1

nazalost sve je vise takvih slucajeva, neznanje nije problem nego nezainteresovanost za rijesavanje problematike..bitno je $$ sto prije uzeti i idemo dalje big_smile

sto svakako upotpunjuje zavrsetak ove pustolovine a to je da je majstor koji me zvao da rijesimo problem pogona, musteriji stavio prekidac koji prekida struju na pumpi, da moze zimi isti upaliti big_smile

Zadnja izmjena od alme94 (25-05-2021 13:33:24)

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: internet majstor

#7 25-05-2021 15:07:45

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Haldex octavia mk1

Znaci od sada picvajz mudra breskva pravilo No1
big_smile  big_smile  big_smile


@)).....

Offline

Board footer