elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 09-08-2011 18:16:09

jaranika
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 342

Vectra 2.0 dti nece da upali nakon skidanja cijevi sa bosch pumpe ...

Pozdravljam smile
eh ovako .. imam jednu vectru 2.0 dti 1997 godina, par puta prijavljivalo greku agr ventil i nadjem drugi da ga zamnjenim i upsut cu da ocistim usisnu granu ...
sve to super ispalo , prije odvijanja cijevi sa pumpe , stisnem kljestima dovodno crijevo na filteru da mi se nebi povrtila nafta (znam da su osjetljivi na to i prilikom mjenjanja fitera )  i tako kad sam zavrsio , par puta zaverglam da ozracim cijevi , kao malo baci naftu ali nista posebno ..
skinem dovodno crijevo za pumpu s filtera i uzmem cist lijevak i dam mu "infuziju" , obicno tako upali medjutim nece opet, nece da puvuce i nece da izbaci na cijevi ...
Na motoru par gresaka , vjerovatno od prije , izbrisem ih i nije ih vise ponavljalo, slucajno dotaknem snop kablova sto ide prema pumpi pad poce da varnici , i prestalo ... osigurac 30 A Izgorio , zamjenim ga .. izoliram zice sve sredim ali nece opet ..
u stvarnim vrijednostim citano Bosch kts-om korekcija pocetka ubrzizgavanja mi stoji na 12 step ... i na verglanju ide do 14 ...
Ako ima iko kakav savjet , sta da radim ?? pumpa je remontovana prije 2 godine ..
Hvala unaprijed ...

Offline

#2 09-08-2011 21:44:51

bmw vukovic
elproger
Iz: Banovci,Srbija
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 168

Re: Vectra 2.0 dti nece da upali nakon skidanja cijevi sa bosch pumpe ...

Nedavno mi dovezli takvu vektru  menjali ljudi sami filter nafte i posle nikako da upali,vukli su je rastegli su je od slepovanja i ni da zucne,ja uzmem drukalicu kao sto ima na pezoima HDIovima i stavim je ispred pumpe i popustim cevi na diznama i drukaj i verglaj i kad je pocela lepo da baca zategnem cevi i jos malo drukaj i verglaj i upali,posle skinem drukalicu i pali bez problema.

Offline

#3 09-08-2011 21:59:39

miskovolvo
Expert
Iz: Aleksinac
Registrovan: 11-04-2010
Komentari: 840

Re: Vectra 2.0 dti nece da upali nakon skidanja cijevi sa bosch pumpe ...

Mozda glupo zvuci,ali ja sam milion puta nadrljao sa tim autima,zakaci sajlu i vuci,ima lanac,sigurno nece da ptezubi,mora da upali milion posto

Offline

#4 09-08-2011 22:11:32

nina996
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 702

Re: Vectra 2.0 dti nece da upali nakon skidanja cijevi sa bosch pumpe ...

miskovolvo napisao:

Mozda glupo zvuci,ali ja sam milion puta nadrljao sa tim autima,zakaci sajlu i vuci,ima lanac,sigurno nece da ptezubi,mora da upali milion posto

Slazem se vrlo tesko dobaci gorivo do dizni


Pirke

Offline

#5 09-08-2011 22:53:09

Diagnostic-service
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 20-03-2011
Komentari: 477

Re: Vectra 2.0 dti nece da upali nakon skidanja cijevi sa bosch pumpe ...

nikad to ne šlepaj kolega ako nema u pumpi goriva nadrukaj kao sto kolega kaže to je Vp44 zna zaribati klip unutar bez podmazivanja goriva pa onda tek imaš problem  nego na dovod spoji gorivo i drukaj u pumpu !!!!

Offline

#6 09-08-2011 23:17:26

jaranika
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 342

Re: Vectra 2.0 dti nece da upali nakon skidanja cijevi sa bosch pumpe ...

poprilicno sam dugo verglao ali uz pauze naravno i dopunjavanje baterije , vukao sam ga par km , gledao sam u filter pun je bio ... sutra probam sa drukalicom pa se javim .. nelogicno mi bilo poslije skidanja da nece da upali , a kad sam vidio instalaciju , pa ni jedna zica nema izolacije i tek me tad zabrinulo ... i po belaju dok sam probao na lijevak , uzmem onako poveci da moze duze raditi da se ozraci i trznem se nekako i prospem ga sebi na glavu . i ebga dosta mi bilo za danas big_smile
javim se sutra , hvala na savjetima smile) pozz

Offline

#7 10-08-2011 01:14:22

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Vectra 2.0 dti nece da upali nakon skidanja cijevi sa bosch pumpe ...

bmw vukovic napisao:

Nedavno mi dovezli takvu vektru  menjali ljudi sami filter nafte i posle nikako da upali,vukli su je rastegli su je od slepovanja i ni da zucne,ja uzmem drukalicu kao sto ima na pezoima HDIovima i stavim je ispred pumpe i popustim cevi na diznama i drukaj i verglaj i kad je pocela lepo da baca zategnem cevi i jos malo drukaj i verglaj i upali,posle skinem drukalicu i pali bez problema.

100% si u pravu na ovaj nacin i mi radimo.

Offline

#8 10-08-2011 01:41:54

OPELS
elproger
Iz: Zepce
Registrovan: 04-03-2011
Komentari: 121

Re: Vectra 2.0 dti nece da upali nakon skidanja cijevi sa bosch pumpe ...

da slazem se i ja, ali sam radio varijantu umjesto lijevka pumpu iz bokala sa naftom spojio na akum. za vrijeme verglanja i poprilicno se brzo tako ozraci


nisam ja lud, vi ste samo ljubomorni sto glasovi ne pricaju sa vama

Offline

#9 10-08-2011 10:57:28

jaranika
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 342

Re: Vectra 2.0 dti nece da upali nakon skidanja cijevi sa bosch pumpe ...

rijesio sam problem za par min .. hvala vam ! smile)
prije filtera sam postavio el pumpu i palio je u intervalina (da nebi nabila prevelik pritisak) odvrnuo cijevu i par puta zaverglao , zavrnuo i upalio smile)
sad mi ostaje da rijesim instalaciju jer je "katastrofa" ... od pumpe do kutije sa relejima i prema ECU , kad sam skinuo zastitu imas sta i da vidis , + i - kao nudisti nigdje odjece big_smile
Jos jednom se zahvaljujem svima na pomoci smile))

Offline

#10 11-08-2011 12:18:47

OPELS
elproger
Iz: Zepce
Registrovan: 04-03-2011
Komentari: 121

Re: Vectra 2.0 dti nece da upali nakon skidanja cijevi sa bosch pumpe ...

super da si rijesio, znaci ipak je trebao pritisak pumpom da upali


nisam ja lud, vi ste samo ljubomorni sto glasovi ne pricaju sa vama

Offline

Board footer