elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 28-02-2020 20:04:03

alme94
elproger
Iz: Tesanj
Registrovan: 06-07-2018
Komentari: 144

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

core2extreme napisao:

Evo me opet ja.. proban i drugi vandler polovan ispravan ne bi li otklonili sumnju za trzaj u drugoj brzini kada spadnu obrtaji za nekih 100 obrtaja.. i sto se gasenja tice.. ali i dalje isti problem. Auto se gasi.
Juce prijavio ove greske nakon zamene vandlera
SZL> Overvoltage 951B
DDE>Fuel presuply-pressure control 4BDC
IHKA>Compressor clutch 9c6A
IHKA>Refrigerant compressor control valve

Drugar je zapazio da pri paljenju klime kompresor ne radi iako osetim malu promenu obrtaja. Taj magnet preko kompresora ne zalepi da bi se sve to zajedno okretalo sta znam. Sada sumnja i na taj kompresor da zbog njega ne dobija opterecenje na alternator pa da gasi auto. Pri skidanju kaisa auto se ne gasi kao i pri skidanju struje sa alternatora.
Probacemo sa nekim kracim kaisem da izbegnemo ovaj kompresor tj da ga ne stavlja u rad jer je neki stariji tip kompresora, pa na leto da zameni neku plocu u sam kompresor da bi radila klima. Videcemo da li tu dobija opterecenje.
Da li odgovaraju injektori od F30 bmw-a jer imam kod drugog da uzmem skinute sa F30 isto 2.0d pa da probam na moj auto.

preko winkfp-a sam azurirao EGS, GWS i EKP.. DDE nisam jos jer nemam stabilizator napona pa ne smem da pustam iako je akumulator dobar. Ovo variranje obrtaja mi nije ranije bilo pre ovog apdejtovanja modula i duzeg otvorenog puta. Na semafor odjednom pocelo to da radi. Pa rekoh da nije do apdejta isto dok ne azuriram i DDE.

Evo snimak kako se ponasaju parametri u isti-d u leru, pri paljenju ventilacije i ubacivanja u d ili r parametri rastu. i tu pocinju kao sitni trzaji.

zasto bi uopste toliki posao sebi pravio ? jednostavno nemoj paliti klimu, ili ako vec sumnjas, istekaj struju sa ventila na kompresoru i to je to .. kompresor ugasen, kvacilo odvojilo, ne smije praviti opterecenje ... a sto se tice injektora, iskreno ali najiskrenije mislim da te ili dizne ili kompresija zeza, to su prevelike korekcije prijatelju koliko god tebi diag. govorila da si u toleranciji .. dizne da ispitas i da se uvjeris po meni najpouzdaniji je tzv. leak off test, pogledaj na netu tut kako se izvodi .. dizna se ne ponasa isto na vrucem i hladnom motoru tako da i kad se ispituje ne moze biti ista .. opet kazem, ne bavim se ovim svakodnevno, i svaka cast svakome al to je moje misljenje .. vidim da ljudi slabo odgovaraju pa znas kako, bolje ista nego nista smile sa srecom i da rijesis tu glavobolju ..

Offline

#27 29-02-2020 01:11:28

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

Isao sam danas do drugara ( dosta njih su mehanicari big_smile ) i sto sam upalio auto i gleda verglanje i korekcije dizni odmah je kazao ne valjaju ti ove dve i da nadjem sve. I da je sve problem do njih iako su na onom testu na onoj masini bile kao ok. Pokusacu da nadjem neke polovne dve da probam. Ako bude nekih promena javljam ?

Offline

#28 29-02-2020 08:02:05

speed007
elproger
Iz: Koprivnica
Registrovan: 15-03-2015
Komentari: 518

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

Polovne dizne su najbolje dizne, pogotovo ako su na suho stajale negdje... big_smile  big_smile  big_smile

Offline

#29 02-03-2020 01:00:37

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

nisam mogao da nadjem polovne.. kod jednog prodate.. zakazao sam za vikend proveru kompresije i da se vidi sta ovde pravi problem. da li dve dizne na 2 i 4 cilindru ili kompresija motora. Najcudnije mi je sto se auto ne gasi kada je napolju +15 i vise. tad se normalno ponasao. videcemo u buduce da li ce isto ok biti na vecoj temperaturi. Javljam rezultate posle testiranja kompresije

Offline

#30 03-03-2020 00:37:10

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

Kolega speed007 se sali stobom,polovne su mozda iste ko tvoje ako ne i gore.dizne nove ili stare na kontrolu i reparaciju

Offline

#31 03-03-2020 11:04:57

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

mb73 napisao:

Kolega speed007 se sali stobom,polovne su mozda iste ko tvoje ako ne i gore.dizne nove ili stare na kontrolu i reparaciju

Da se i nasalimo malo big_smile Tako i planiram da uradim, opet u Stopanju kod Gorana ako bude kompresija dobra. Zvao sam Gorana kazao remont od 80 do 130e po dizni.
Samo cekam ove nedelje da vratim remontovan vandler sa garancijom jer je gasenje i dalje prisutno. Posle toga idem na proveru kompresije. Pa cemo videti da li je ona ili dizne.

Nesto sam primetio kod ovog polovnog vandlera i mog remontovanog pa da vas pitam sta je ispravnije. Kada idem u bilo kojoj brzini na nekih 1500 2000 obrtaja i pustim gas oni se polako spustaju i dodju do 1000 obrtaja a na ovom remontovanom kada pustim gas brze spadnu obrtaji i odu ispod 1000 kao da auto radi u leru.
Na uzbrdici pricam o nekoj vecoj auto stoji nekih 2 sekunde i nakon toga krene da se vraca unazad polako, a na manjoj uzbrdici stoji u mestu.

Evo snimak ovog polovnog vandlera u brzini pa da znam sta je ispravnije oko pada obrtaja dok mi nije vracen remontovan da utvrdim sta je ispravno.

Offline

Board footer