elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 09-01-2010 14:53:35

drekawac
elproger
Registrovan: 14-11-2009
Komentari: 153

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

da vam kazem nesto,kada sam sa bratom pocinjao ovaj posao video sam kako su se starije kolege odnosile prema nama,a tek kako posle nekog vremena kada su njihove musterije pocele da dolaze kod nas,i sta sam swe doziveo i borio se da ostabnem cistog obraza,rekao sam sebi da nikada necu biti TAKAV KAO ONI,i hocu i zelim da pomognem svakom,znam da mi se to obiva o glavu ali...................

Offline

#27 09-01-2010 18:31:34

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

gonza napisao:

trebalo bi ograniciti pristup ovom forum... ne mozemo mi koji zbog nekih kvarova potrosimo dosta krvi i znoja, i koliko mozganja i ne prespavanih noci da iznesemo svoje iskustvo nekima koji ne znaju ni kako se otvara hauba. pa nije ni cudo sto dolaze musterije koje misle da sve znaju i jos da ti pricaju sta da im radis na autu i kako!!! mislim da to stvarno nije fer. ok je posavetovati kolegu, ali pricati ljudima koji blage veze nemaju o automobilima???........... gde to vodi. kao neke babe kad odu kod doktora.

ocigledno da me nisi razumeo. uvek drage volje pomazem kolegama... a ovo se odnosi na musterije, kako li bi njima bilo da se mi petljamo u njihove poslove. recimo odes kod zubara i pricas mu kako treba da radi(kao mister bin) smile


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#28 09-01-2010 18:59:14

vulep
elproger
Registrovan: 05-03-2009
Komentari: 1,256

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

Mene konkratnio najvise od musterija izludjuju taksisti,jer svi kao nesto znaju,njima se isto tako desavalo pa bilo to,a nije ovo,sve price znaju...

Offline

#29 09-01-2010 20:33:41

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

ko zna nek pravi sam ak ima alat


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#30 10-01-2010 12:22:29

008
elproger
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 705

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

ljudi komplicirana je to tema........najgore je sto bi svak bio autoelektricar i kako je krenulo ubrzo ce biti
vise majstora nego stranaka....... pravi majstor ne odustaje od problema ,nekad se nemoze ni naplatiti
koliko se vremena utrosi na problem ali slijedeci takav problem ce biti fina zarada.........
e sad traziti rijesenje po par dana za odredeni problem pa sad netkome reci to ti je jednostavno
tako i tako pa bio bih lud................nije to samo stvar novaca..
treba da se  pomogne ali pomoci  samo ljudima koji na ovaj posao slicno gledaju kao ja a
ne netkome ko samo vidi pare.......
da bih netko bio pravi majstor teba uloziti i u sebe i u opremu.........
nemoze se sa vag-com i elm biti majstor..........
treba razmisliti sta trebas imati od opreme kad se primas posla.....netreba se primati posla ako nemas cime odraditi..........

Offline

#31 10-01-2010 15:19:19

mlulic
Expert
Iz: Kaštel Kambelovac Hrvatska
Registrovan: 08-02-2009
Komentari: 782

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

Tako je kolega 008 treba znati koristiti taj alat koji posjeduješ da bi mogao riješavati neki problem neki su problemi tako jeftni a izgubi se dosta vremena dok se doðe do riješenja.Zato kada sljedeæi put doðe isti kvar imaš as u rukavu.Ni jedan problem nije ne riješiv samo je pitanje za koliko æe se riješit pet minuta,sat,dan,mjesec


Od kada sam sebe uhvatio u laži nikome više ne vjerujem

Offline

#32 10-01-2010 19:48:13

petar
elproger
Iz: Hercegovina
Registrovan: 26-04-2009
Komentari: 464

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

slažem se al ne škodi da ljudi probaju pa vidit æe da triba malo znoja veæina njih misli da je to zgodno a kad zapne ikad im kažeš vidiæe da ništa neznaju.poz.

Offline

#33 10-01-2010 19:58:36

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

ma tosu samo iluzije jedno je teorija drugo praksa osim tog jos i sav potrebni alat
prema tome ko hoce sam nek izvoli vecina njih posle dodje jer napravi i  gore nego je bilo


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#34 20-03-2011 15:39:06

mikica81
Član
Registrovan: 19-03-2011
Komentari: 2

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

ja imam takvih problema da glava boli.-ja sam novi ovdije ali isto imam problema s prvim palenjem .
imam golfa4 1.9 tdi  110  -motor pumpa-dizna     teško pali prvi put moram svako jutro isključiti šteker od temparature da računalo reg. da je vani hladno pa tek se onda uključe grijači  i tek onda upali poslije dva grijanja (prije mi se grijači palili tek kada je vani  -5  )  .-neki majstori kažu da bi trebao skinuti glavu da su vijerovatno otišli ventili i vodilice.,ali meni je to čudno jer motor ide ko lud,nedimi,netroši ulje i pali na zub pslije prvog palenja.  kad ga uspijem upalit odma ga ugasim vratim šteker i onda upali na zub bez ikaki problema..   očekujem nečije mišlienje hvala

Zadnja izmjena od mikica81 (20-03-2011 15:40:51)

Offline

#35 21-03-2011 00:18:59

sehovacnikola
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 23-04-2010
Komentari: 462

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

Posjeti nekog dobrog majstora, popuni profil pa se mozda neko javi iz tvoje blizine

Offline

#36 22-03-2011 21:16:50

mikica81
Član
Registrovan: 19-03-2011
Komentari: 2

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

HVALA      hoču samo da bude prva plača!!!    i nadam se da neče puno koštat..

Offline

#37 22-03-2011 21:36:01

d432e
Gost

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

Majstori ,
Lepo, vidi ti majstora i komentara njihovih!
Izvinite majstori sta imate od skole? III ili IV stepen (cast izuzetcima). Kada ste poslednji put popravili neki deo? Ne secate se naravno, znate samo da menjate delove a naplacujete svoje usluge kao da ste doktori nauka bre.
Citam sta pisete i svoje neznanje prikrivate sa tim recima kao "potrosimo dosta krvi i znoja" (naravno u nekoj supi ili garazi), opet kazem cast izuzetcima, a izuzetci se vide ovde na forumu. Covek vas je lepo pitao izlozio problem a vi kad ne znate resenje pocnete da se kao znojite i krvarite.
Uh bas mi vas je zao. kako Vas bre nije sramota, kupili ste laptop i par kljuceva pa ste kao sad majstori. A gde vam je garancija za rad i delove? Mozda ste bezgresni? Aha kako da ne. Iskustveno tvrdim, opet kazem cast izuzetcima (a ovde u ovoj temi ih je vrlo malo) ponekad je bolje otici kod ovlastenih servisera ali problem se resi i naravno postoji garancija za delove i rad.

Zadnja izmjena od d432e (22-03-2011 21:43:42)

3 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: internet majstor, predingli, sehovacnikola

#38 22-03-2011 21:45:31

marbxy
elproger
Iz: Slav. Brod
Registrovan: 12-08-2009
Komentari: 105

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

432.... idi popij tabletu za zivce, jer ocito imas problema s njima...
pazi da nepopijes tabletu naopako, to zna za vas "internet majstore" biti opasno....

sljedi upute za upotrebu, vidi na internetu sigurno pise kako se to radi i mozes ti to i sam, vjerujemo mi u tebe...

pazi!!!!! na tableti imas strelicu koja govori smjer gutanja, ako popijes naopako onda najebes pa se ponasas ludo...
izgleda da vec jesi koju tablu tableta naopako popio

Zadnja izmjena od marbxy (22-03-2011 22:10:33)

Offline

#39 22-03-2011 22:02:12

dizel servis
elproger
Iz: PRIJEDOR
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 318
Website

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

mislim da smo ovde da se pomognemo a ne ovo ovako ponasanje

Offline

#40 22-03-2011 22:09:27

ivic
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 179

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

mikica81 napisao:

ja imam takvih problema da glava boli.-ja sam novi ovdije ali isto imam problema s prvim palenjem .
imam golfa4 1.9 tdi  110  -motor pumpa-dizna     teško pali prvi put moram svako jutro isključiti šteker od temparature da računalo reg. da je vani hladno pa tek se onda uključe grijači  i tek onda upali poslije dva grijanja (prije mi se grijači palili tek kada je vani  -5  )  .-neki majstori kažu da bi trebao skinuti glavu da su vijerovatno otišli ventili i vodilice.,ali meni je to čudno jer motor ide ko lud,nedimi,netroši ulje i pali na zub pslije prvog palenja.  kad ga uspijem upalit odma ga ugasim vratim šteker i onda upali na zub bez ikaki problema..   očekujem nečije mišlienje hvala


tebe bi mogao i ecu zezati,ali trebao bi imati bar neku grešku

nađi nekog tko ima isti auto pa zameni ecu,smrdi mi na njega

Offline

#41 22-03-2011 22:46:59

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

@d432e:
Neznam zasto ovakva reakcija ? Zamolio bih ubuduce bez ovakvih off-topic komentara, ako nemas sta da napises konkretno molio bih i bez ovakvih ispada. Ako je covjek napisao da posjeti majstora vjerovatno postoji razlog zbog koga je napisano, a to znaci da musterija nemoze sama da otkloni problem, znaci ako nije u tom poslu onda nema sta tu da trazi i ne znam cemu toliko "paljenje" na komentare ?


d432e napisao:

Majstori ,
Lepo, vidi ti majstora i komentara njihovih!
Izvinite majstori sta imate od skole? III ili IV stepen (cast izuzetcima). Kada ste poslednji put popravili neki deo? Ne secate se naravno, znate samo da menjate delove a naplacujete svoje usluge kao da ste doktori nauka bre.
Citam sta pisete i svoje neznanje prikrivate sa tim recima kao "potrosimo dosta krvi i znoja" (naravno u nekoj supi ili garazi), opet kazem cast izuzetcima, a izuzetci se vide ovde na forumu. Covek vas je lepo pitao izlozio problem a vi kad ne znate resenje pocnete da se kao znojite i krvarite.
Uh bas mi vas je zao. kako Vas bre nije sramota, kupili ste laptop i par kljuceva pa ste kao sad majstori. A gde vam je garancija za rad i delove? Mozda ste bezgresni? Aha kako da ne. Iskustveno tvrdim, opet kazem cast izuzetcima (a ovde u ovoj temi ih je vrlo malo) ponekad je bolje otici kod ovlastenih servisera ali problem se resi i naravno postoji garancija za delove i rad.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#42 22-03-2011 22:54:00

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

d432e napisao:

Majstori ,
Lepo, vidi ti majstora i komentara njihovih!
Izvinite majstori sta imate od skole? III ili IV stepen (cast izuzetcima). Kada ste poslednji put popravili neki deo? Ne secate se naravno, znate samo da menjate delove a naplacujete svoje usluge kao da ste doktori nauka bre.
Citam sta pisete i svoje neznanje prikrivate sa tim recima kao "potrosimo dosta krvi i znoja" (naravno u nekoj supi ili garazi), opet kazem cast izuzetcima, a izuzetci se vide ovde na forumu. Covek vas je lepo pitao izlozio problem a vi kad ne znate resenje pocnete da se kao znojite i krvarite.
Uh bas mi vas je zao. kako Vas bre nije sramota, kupili ste laptop i par kljuceva pa ste kao sad majstori. A gde vam je garancija za rad i delove? Mozda ste bezgresni? Aha kako da ne. Iskustveno tvrdim, opet kazem cast izuzetcima (a ovde u ovoj temi ih je vrlo malo) ponekad je bolje otici kod ovlastenih servisera ali problem se resi i naravno postoji garancija za delove i rad.

a,ti bi htio da ti se stari dio popravi i da za to imaš garanciju veću nego sa novim dijelom u ovlaštenom servisu i to još za upola cijene
e onda bi mi bili pravi majstori

Zadnja izmjena od jabuka (22-03-2011 22:54:50)

Offline

#43 22-03-2011 22:56:55

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

rkkk pa covek potrosi gomilu rijeci na hvala mu ne rekoste...upristojite se i popravite to coveku preko interneta...


@)).....

Offline

#44 23-03-2011 11:44:46

mikikarpa
elproger
Iz: Skoplje
Registrovan: 28-02-2010
Komentari: 41

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

d432
Prijatelju imamo mi i koji imamo i malo vise skole a mozda i od tebe,
i imamo vise od labtopa koji najverovatnije ti ga nemas,
ali ipak
UZIMAJ LEKOVE REDOVNO!!!!!!!!!!!!!!!
NEMOJ DA  PREKACES TERMINE ,
SHVATI OZBILJNO TERAPIJU,TRBATI!!!!!!!!!!!!!!

   A onome koji je trazio pomoc:
IDI ALI KOD MAJSTORA TO I JA RADIM KAD MI SE POKVARI VES MASINA,NEPRAVIM JE SAM.

Offline

#45 23-03-2011 15:36:03

ljubitelj
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 15-03-2010
Komentari: 136

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

Pa imam jedan prijedlog.  Da otvorimo temu istresanje i  relaksacija. Pa da tamo prije ulaska na ostale teme i postove se isvadjaju i iskritikuju sa izmisljenim clanom xxxx . Kad to ispune dozvoljen ulazak na ostale postove.


Sta god da uradis drugima, uradio si samom sebi.

Offline

#46 23-03-2011 22:16:01

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Golf IV 1.9 TDI 90ks Problem sa prvim paljenjem

d432e napisao:

Majstori ,
Lepo, vidi ti majstora i komentara njihovih!
Izvinite majstori sta imate od skole? III ili IV stepen (cast izuzetcima). Kada ste poslednji put popravili neki deo? Ne secate se naravno, znate samo da menjate delove a naplacujete svoje usluge kao da ste doktori nauka bre.
Citam sta pisete i svoje neznanje prikrivate sa tim recima kao "potrosimo dosta krvi i znoja" (naravno u nekoj supi ili garazi), opet kazem cast izuzetcima, a izuzetci se vide ovde na forumu. Covek vas je lepo pitao izlozio problem a vi kad ne znate resenje pocnete da se kao znojite i krvarite.
Uh bas mi vas je zao. kako Vas bre nije sramota, kupili ste laptop i par kljuceva pa ste kao sad majstori. A gde vam je garancija za rad i delove? Mozda ste bezgresni? Aha kako da ne. Iskustveno tvrdim, opet kazem cast izuzetcima (a ovde u ovoj temi ih je vrlo malo) ponekad je bolje otici kod ovlastenih servisera ali problem se resi i naravno postoji garancija za delove i rad.

Ajde kak te nije sram tu trabunjati gluposti ??? Stani iza svojih rječi, popuni profil, stavi ime i prezime i onda se javi, mene u mojem gradu (gradiću) 80 % ljudi zna i stojim iza svake svoje izrečene i napisane rječi, budi hrabar i predstavi se pa da vidimo kolko si pametan !
Usput, ne kanim se prepirati, za mene je tema završena !
I da, moram ti zahvaliti, baš da ne bude reuf sam na popisu smile

Zadnja izmjena od predingli (23-03-2011 22:17:55)


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: internet majstor

Board footer