elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 23-03-2011 02:34:20

tomislav
elproger
Iz: beograd-lestane
Registrovan: 18-02-2009
Komentari: 174
Website

E60 MKB W210 karavan 1997 god.

U pitanju je w210 E60 AMG, koji je naknadno doradjen u tuning kuci MKB (440KS),jedina greska koja je memorisana u motornom racunaru je da nema signala broja ortaja tocka sa zadnje osovine i kad udjem u ESP u vrednostima cita zadnje tockove normalno  ali se desava da kad se stisne kickdown u voznji,narucito u startu  dodje do 4000 obrtaja i tu krene da prekida ,ponasa se kao kad se u mestu da gas i krene da prekida na 4000 obtaja ,tom auto je MKB skinuta blokada za maksimalnu brzinu i to je istestirano 275km/h ja vozen i mogao je jos bez problema,tako da ne bi trebalo da ima nikakvu elektronsku blokadu ali se ponasa bas kao da je ima i to se desava od 10 kickdown-a bar 5 puta a 5 puta primi gas potpuno normalno,ono sto je jos povezano stim je da kad mu se u mestu da gas i prekida na 4000 obrtaja tad nece da primi gas ni u voznji
razmisljam da li postoji veza izmedju toga sto nevidi motorni racunar zadnju osovinu pa blokira broj ortaja i kako je kod tih motora uopste resena elektronska blokada ?

Offline

#2 23-03-2011 03:10:11

Dajan2008
Expert
Iz: Istra
Registrovan: 07-10-2008
Komentari: 1,329

Re: E60 MKB W210 karavan 1997 god.

Pa di si to našao?? big_smile
Je li greška samo za jedan kotač ili oba?
Taj model bi trebao imati regulaciju blokade tako da čita brzinu iz ESPa, a ako brzine nema onda ni šaltanje ni gas ne rade kako treba.
Ja bih provjerio fizički senzore, stanje zadnjih glavčina i slično. nakon toga osciloskopom signal na njima, i obavezno provjeriti omjer dimenzija guma. Ako su zadnje na granici da budu male tako se nekako ponašaju...
Javi. Pozdrav

Offline

#3 23-03-2011 15:02:45

tomislav
elproger
Iz: beograd-lestane
Registrovan: 18-02-2009
Komentari: 174
Website

Re: E60 MKB W210 karavan 1997 god.

samo jedan, zadnji desni, ja ga probam u voznji i cita mi sve senzore indenticno ,nema ni prekidanja prilikom starta,gume su iste sve cetiri to sam prvo proverio, buni me to sto motorni racunar nevidi brzinu a esp nema tu gresku,tako da pre sumljam na neki spoj izmedju motornog racunara i ESP racunara.
auto mi sad nije tu ali za par dana kad dodje opet probacu da izmerim sve senzore da li rade isto

Offline

#4 23-03-2011 23:22:53

Dajan2008
Expert
Iz: Istra
Registrovan: 07-10-2008
Komentari: 1,329

Re: E60 MKB W210 karavan 1997 god.

Čudno, kao da se ne prenese jedan senzor preko CANa, ali u ovom slučaju su oba kompa na istom CANu tako da nema gubitka kroz neki gateway. Bilo bi idealno probati zamijeniti komp ESP ili komp motora, a mogao bi i pratiti zadnje senzore ESPa na osciloskopu dok se vrte na dizalici, bar imaš lijevi i desni za usporedbu.
Pozdrav

Offline

Board footer